אם הגעתם לשלב בו הבנת שעליכם ללמוד למבחן כגון ה-TOEFL או ה-GMAT והחלטתם ללמוד לבחינות בעזרת קורס שיתן לכם מסגרת וכלים לעשות זאת, כדאי שתבררו מספר דברים חשובים לפני שתחליטו לאיזה קורס הכנה כדאי להרשם (ואם תמיד כדאי).

ישנם לא מעט בתי ספר המכינים למבחן ה-TOEFL וה-GMAT, וחשוב לבחור בקורס שיתן לכם הכי הרבה ערך ויקדם את ביצועיכם בבחינה כמה שיותר. אז לפני שאתם משקיעים את הזמן והכסף, מומלץ מאוד לברר את הנתונים הבאים:

GMAT או TOEFL

האם אני חייב להגיש ציון של כל חלקי הבחינה?

אנשים הנבחנים במבחן ה-GMAT ורוצים ללמוד MBA בארץ, לא נדרשים להגיש ציון של הפרק המילולי ברוב מוסדות הלימוד בארץ, אלא רק ציון של הפרק הכמותי ב-GMAT. לעומת זאת, אנשים הרוצים ללמוד MBA בחו"ל חייבים להגיש את הציונים של כל חלקי הבחינה. במבחן TOEFL יש תמיד להגיש ציון על כל החלקים כדי להתקבל ללימודים בחו"ל.

מה הציון הנדרש כדי להתקבל למוסד בו אני רוצה ללמוד?

חשוב מאוד לברר את הנתון הזה כדי לבנות מסלול הכנה המתאים לכם. אם למשל, אתם צריכים להגיש ציון TOEFL של 80 או 90, ורמת האנגלית שלכם גבוהה מבחינת כל הכישורים באנגלית (הבנת הנקרא, הבנת הנשמע, דיבור וכתיבה) יכול להיות שלא תצטרכו הכנה מלבד הכרות עם ה-TOEFL או מעט הכנה כגון מספר קטן של שיעורים פרטיים לחיזוק הנקודות החלשות.

האם ללמוד לבד למבחן או להעזר בקורס הכנה?

לפני שבוחרים איך להתמודד עם הצורך בציון GMAT או TOEFL כדאי להתנסות במבחן לדוגמה כדי להעריך כמה אתם רחוקים או קרובים לציון היעד שלכן. במידה ואתם קרובים, יכול להיות שלא תצטרכו קורס הכנה, אלא פשוט להכיר קצת את הבחינה מתוך ספרי הכנה או מספר קטן של שיעורים פרטיים ולגשת. אם לעומת זאת אתם רחוקים מציון היעד, כדאי להעזר בקורס GMAT או TOEFL כדי לקבל כלים, חומרי לימוד והדרכה שתוביל אתכם מהר יותר ובאופן יעיל יותר להצלחה בבחינה. קחו בחשבון גם את הפקטור של משמעת עצמית. ישנם אנשים שאינם רחוקים מציון היעד, אך עדיין כדאי להם להעזר בקורס הכנה לטובת מסגרת.

האם מגיעים לי הקלות בבחינה?

תהליך קבלת הקלות לבחינת הטופל וה-GMATT הם תהליכים די ארוכים שיכולים להמשך חודשים וכדאי עוד לפני ההכנה לברר אם מגיעים לכם הקלות כדי שהתהליך לא יהיה הפקטור שיעכב אתכם.

איזה קורס GMAT או TOEFL יתן לי את הכי הרבה ערך?

אם החלטתם לקחת קורס, חשוב לברר מהו באמת קורס ה-TOEFLL או ה-GMAT הכי טוב? ישנם בתי ספר שונים המכינים לטופל ול-GMAT ולפני שנרשמים לבית ספר מסויים כדאי לברר פרטים חשובים על הקורס: מיהו המדריך? כלומר מה הרקע שלו וכמה קורסים העביר עד היום? מה קורה במקרה שלא מרוצים מהקורס? כמה הצלחה יש למוסד מבחינת ציונים בבחינה? מהם חומרי הלימוד בקורס? האם ישנם סימולציות שמקבלים לפני הבחינה? כמה שעות יש בקורס (קחו בחשבון ששעה אקדמית היא 45 דקות ולא 60 דקות)? האם אפשר להגיע לשיעור ניסיון? שיעור ניסיון תמיד יתן לכם התרשמות הכי טובה לגבי איכות הקורס. כמה עולה הקורס? למה כדאי להרשם לקורס הזה ולא לאחר (כלומר מה היתרון של אותו בית הספר על פני אחרים?) ועוד.

במהלך הקורס, חשוב לפנות זמן לשיעורי הבית באופן קבוע ואף לפנות מספר ימים לסימולציות וחשוב מכך – לתחקור הסימולציות, על מנת להשתפר מבחינה לבחינה. לטובת זאת מומלץ לתלמידי GMAT, ובעיקר לתלמידי GMAT מלא, אף לקחת מספר ימי חופש מהעבודה לקראת יום הבחינה.

בהצלחה