צעד ראשון להצלחה בכל מבחן הינו לדעת מהו המבנה, מהו הסגנון של השאלות. צעד שני הוא לדעת כיצד להתכונן היטב, לפי הדרישות. מבחן TOEFL איננו יוצא דופן מבחינה זאת. אם אתם שואפים להצליח במבחן זה, הבודק את הידע שלכם באנגלית (מתוך מטרה ללמוד בבית ספר איכותי וגבוה בחו"ל) נספר לכם מה חשוב שתדעו. גם על המבנה וגם על ההכנה.

פרק 1: להבין את הנקרא

פרק זה, הבנת הנקרא, בנוי בצורת שאלון רב ברירה (מבחן אמריקאי). לצורך הצלחה בפרק זה, חשוב להתנסות בשלל טקסטים, בנושאים מגוונים ומענה על שאלות הבנה. במבחן, תפגשו כמה וכמה קטעים, מכל מיני תחומים אפשריים. אל חשש, אין צורך בידע כללי. כל השאלות בודקות רק את מה שמבינים מתוך כל קטע וקטע, בנפרד. כדי להתכונן לא מספיק לקרוא קטעים בנושאי מדעי הטבע, פסיכולוגיה, תרבות או כיוצא בזה. חשוב ללמוד איך למצוא פריטי מידע שונים, ומהר, בתוך טקסטים. מי שעובד מהר ובאופן ממוקד מצליח הרבה יותר.

פרק 2: להבין את הנשמע

גם פרק זה כולל שאלות רב ברירה (מבחן אמריקאי). אולם דרך ההכנה לקראת הבחינה כאן שונה. לפני כל נבחן משפיעים קטעים מוקלטים. מכיוון שהמבחן אמור לסנן בין מועמדים ללימודים גבוהים, מקובל כי כל הקטעים לרוב שאובים מקטעי מציאות תואמים. למשל, קטע שבו שומעים סטודנט משוחח עם מרצה. תהליך אדמיניסטרטיבי כלשהו, המתנהל בין סטודנט לבין איש סגל או איש מנהלה בקמפוס. כל קטע שמיעה הינו נפרד ולאחר מספר שאלות. יש להוכיח הבנה טובה וחשוב ללמוד כיצד לשים לב לנקודות המהותיות. לא לבזבז קשב על הטפל שמטשטש את הדברים החשובים.

פרק 3: בדיקת יכולת דיבור ושיחה

כאן אין משימת "נייר ועיפרון" או סימון תשובות מתוך שאלון רב ברירה (אמריקאי). זהו פרק נפרד של  TOEFL ומתמקד בדבר מה אחר. במקום שאלון רב ברירה, נבדקת יכולת ההתבטאות, השיחה. מבחינה טכנית, אתם מתבקשים להקליט, בעזרת מיקרופון, את מה שיש לכם לומר. הפרק בנוי מכמה קטעי דיבור שונים. למשל, אתם עשויים לבקש להסביר בקצרה על משהו שאהוב עליכם או לסכם בקצרה, בדיבור כמובן, נושא כללי. אפשרי גם סיכום בעל פה, של טקסט קצר שקראתם לפני כן. לא תהיה זו הגזמה לומר שזהו הפרק שהכי מאתגר את הנבחנים. גם בעלי אנגלית טובה עשויים להתקשות לדבר בשטף, די מהר וללא שגיאות מביכות. הכנה למבחן TOEFL לקראת הפרק השלישי צריכה לכלול הרבה התנסות בסיכום בעל פה, שיפור כושר ביטוי. הכנה מדוקדקת מפחיתה מאוד את ההתרגשות, שפוגעת מאוד בביצועים, של דיבור בשפה זרה.

פרק 4: הבעה בכתיבה

גם הפרק הזה בבחינת TOEFL לא נעשה בצורה שבלונית, של שאלון רב ברירה. גם אם עברתם קורס אמיר"ם זה לא אומר שאתם תוכלו להצליח כאן ללא הכנה מתאימה. אז מה שכאן שצריך לבצע זהו חיבור בכתב, שאותו מקלידים למחשב. החיבורים שאתם תכתבו מצד אחד כוללים חיבור לצורך ביטוי של דעות. מצד שני קיים חיבור אחד שמתבסס על מתן מידע קודם לכן.

החיבור הראשון, למעשה, לצורך הכתיבה מתחילים עם קריאת טקסט. בנוסף, גם נדרש להקשיב לקטע מושמע. החיבורים צריכים להתבסס על ההבנה של הנקרא והנשמע בנוסף עם בדיקת יכולת ביטוי בכתב. החיבור השני מתבסס יותר על ביטוי בכתב של דעה. כאן נדרשים נימוקים, מתן דוגמאות רלוונטיות.

רוצים להצליח יפה ולהתכונן כראוי לקראת בחינת TOEFL? רוצים חיזוק משמעותי של לימוד אנגלית מדוברת? ב-TopPrep מחכה לכם ההכנה המדוקדקת ביותר.