מגיל צעיר יחסית כולנו נחשפים לשפה האנגלית. השפה הנחשבת למדוברת ביותר בעולם מגיעה לאוזנינו במגוון ערוצים. אנו לומדים את השפה בבית הספר. אנו שומעים ורואים אותה במגוון ערוצי הטלוויזיה. אנו שומעים אותה ברשת האינטרנט ובכל מיני הרצאות ותכנים, אקדמאיים ואחרים. אבל למרות ריבוי הערוצים הללו, אנו כמעט מעולם לא נותנים דעתנו לפן מסוים של השפה, שנקרא אנגלית עסקית. רק מעטים נותנים על כך את הדעת עד שהם מגלים על כל אותן התועלות שמגיעות ביחד עם השליטה ברובד זה של השפה.

אנגלית עסקית – לא רק לאנשי עסקים

כמעט מובן מאליו לומר כי אנגלית עסקית עשויה לשמש אנשי עסקים. אמנם יש גם אנשי עסקים שמסתדרים היטב תוך שימוש בשפה העברית בלבד ולעיתים תוך שימוש בשפות אחרות, אולם אלה הם המיעוט. ככל שהתעשייה מפנה את מרצה לחו"ל, ככל שעסקים הופכים לרב לאומיים ולכל חברה גדולה יש נציגויות מסביב לעולם, כל איש עסקים שמכבד את עצמו צריך לדבר באופן רהוט באנגלית ובפרט להשתמש נכון ברובד העסקי ובז'רגון המקובל בעסקים מעבר לים.

אבל לומר כי אנגלית עסקית נחוצה לאנשי עסקים זה רק מרכיב קטן מהתמונה הכללית. לימודי אנגלית עסקית נחוצים לאנשי שיווק ולסוכני מכירות. ליבואנים וליצואנים, עמילי מכס וכל בעל תפקיד שנמצא בקשרים עסקיים עם נציגים מעבר לים – לכולם חשוב להתנהל מושלם באנגלית. זה חשוב גם לכל מי שצריך לנהל משא ומתן באנגלית או להשתתף בישיבות (לרבות שיחות וועידה) עם נציגים רב לאומיים. יפיקו מכך הרבה מאוד תועלת גם יזמים ואנשי הייטק, מפתחי אפליקציות וכל מי שמעוניין לעבוד בחברה רב לאומית או לקחת חלק ברילוקיישן.

חשוב לציין כי אנגלית עסקית תועיל מאוד גם לאנשים שרוצים להקפיץ את הקריירה שלהם ולהתקדם מהר יותר. ידע באנגלית, בפרט העסקית, זה דבר חשוב שכדאי לציין בקורות החיים. זה מקנה עדיפות על פני מועמדים שהשליטה שלהם בשפה לוקה בחסר. כמו כן, גם מועמדים לתארים גבוהים או עבור כאלה שיוצאים ללימודים גבוהים בחו"ל בתחומי הכלכלה, מנהל עסקים, שיווק, יפיקו תועלת רבה ולכל אלה יועיל מאוד קורס אנגלית עסקית. זהו קורס פרקטי שמשלים פערים ונחשב למעולה גם לבעלי שליטה טובה באנגלית יום יומית וכן לבעלי שליטה פחות טובה שזקוקים לחיזוק.

רוצים להשתפר? קדימה לעבודה!

אז איך אפשר לשפר את האנגלית, בדגש על זו העסקית? כפי שהזכרנו בכמה מילים, קורס ייעודי יהיה רעיון מצוין. זה פתרון מעולה עבור אלה שרוצים לראות שיפור מהיר בשפה. זה גם יהיה מצוין לאנשים עסוקים, שזקוקים למסגרת ולסדר, לתוכנית לימוד שיטתית ומאורגנת. אך לא רק קורס מובנה יוכל לשפר את האנגלית העסקית שלכם. מומלץ מאוד לקרוא ספרות עסקית באנגלית. יש שפע של ספרים בתחומים שיכולים לעניין אתכם. עבור אנשי מכירות, יש למשל מדריכים מפורטים כיצד למכור, איך לפנות ללקוחות, טקטיקות של ניהול משא ומתן. יש ספרות ענפה בנושאים כדוגמת ניהול לקוחות, נשיאת דברים בפני קהל וכן נושאים מקצועיים או עיוניים אחרים.

מלבד ספרות מקצועית או טכנית באנגלית ניתן לשפר את השפה באמצעות קריאת עיתונים, בדגש על עיתונות כלכלית. אלה יכולים להיות עיתונים מודפסים או מקוונים. כמו כן, מומלץ לתרגל דיבור. תרגול יכולת השיחה יכול להיעשות באמצעות ניהול סימולציות, אפילו מול הראי או מול חבר או חברה. למי שבוחר ללטש את השפה במסגרת קורס, סביר מאוד להניח שתוכלו לצפות לתרגול מקיף של ניהול שיחה, משא ומתן ותרגול בנושאי ניהול עסקים באנגלית באופן מספק וראוי.