בין אם עברתם ראיונות עבודה בישראל או שעבדתם רק במשרות שאליהן הגעתם דרך קשרים, יש כמה דברים שאתם יכולים לעשות כדי להבטיח שריאיון העבודה שלכם בארצות הברית יהיה מוצלח. זכרו שהמראיינים שלכם מנסים ללמוד להכיר אתכם. אין להם את אותו הרקע שיש למראיינים ישראלים. הם עשויים, למשל, לא להבין מה המשמעות של ניסיון שרכשתם במהלך שירותכם הצבאי. לכן לפעמים תיאלצו להסביר למראיינים אמריקאים דברים שאין צורך להסביר למראיינים ישראלים.

ראשית, הכינו ותרגלו הצגה עצמית. התגובה לשאלה "ספר/י לי על עצמך" היא ההזדמנות של המראיינים להעריך את כישורי השפה שלכם ולראות כיצד אתם מציגים את עצמכם. ככל שתתאמנו יותר על הדברים שאתם רוצים לומר, כך הם יישמעו טבעיים יותר כשתגידו אותם.

איך מתכוננים לריאיון בחברה אמריקאית?

שנית, הכינו ותרגלו תגובות לשאלות טיפוסיות המוצגות בראיונות עבודה, כגון: מה מעניין אותך בתפקיד הזה? איזה ניסיון ספציפי יש לך שמתאים לתפקיד? מה הופך אותך לאדם הנכון לתפקיד הזה? מה ידוע לך על החברה הזאת? מה לדעתך יש ביכולתך לתרום לחברה הזאת.

שלישית, הקפידו תמיד לענות על שאלות באופן חיובי. בצפון אמריקה לא מקובל להתלונן על מקומות עבודה קודמים. לעומת זאת, מקובל להגיד שמחפשים הזדמנות מאתגרת יותר שתעניק אפשרות לשפר כישורים ולהעמיק ידע קיים.

קבלה לעבודה בחברה אמריקאית

אם אתם מתבקשים לדבר על החסרונות שלכם, עשו זאת. אתם לא חייבים לתת הרצאה של שעה על כל החולשות שלכם, אבל אתם כן צריכים להפגין מעט ענווה. זה לא הזמן להיות יהירים ולהעמיד פנים שאתם מושלמים. אתם יכולים להזכיר ברפרוף כמה תחומים שבהם לא יזיק לכם להשתפר ולפרט מה הם.

לבסוף, אל תתנו תשובות ארוכות לכל השאלות. אם זהו הריאיון הראשון שלכם במקום, אין סיבה לחשוב שמעריכים אתכם על סמך הזמן שלוקח לכם לענות לשאלה. חשוב שתישארו ממוקדים, תקשיבו היטב לשאלה ותספקו את התשובה הטובה ביותר שאתם יכולים לספק. השתמשו בעובדות ובפרטים, לא בסיפורים ארוכים ובריבוי דוגמאות. אם סיימתם לענות על שאלה ולדעתכם המראיינים ציפו למידע נוסף, תוכלו לשאול "האם תרצו לשמוע עוד על [נושא השאלה]?" אמריקאים מעדיפים תשובות ישירות.

המראיינים מנסים להתרשם מכם כבני אדם. התחבאות מאחורי מסכה רק תזיק לכם בטווח הארוך. הציגו את האני האמיתי שלכם, בדגש על הצדדים המוצלחים.

רוצים לדעת עוד על הכנה לראיון עבודה באנגלית ונושאים נוספים באנגלית עסקית? הקליקו לפרטים על קורס אנגלית עסקית.