אנגלית היא לא רק השפה הפופולרית ביותר בעולם כיום אלא גם השפה שהפכה לשפת העסקית הבינלאומית. בהתאם, שליטה באנגלית, ובפרט באנגלית העסקית, כלומר בז’רגון המקצועי הרלוונטי, היא חובה לכל איש או אשת מקצוע אשר רוצים למצות את הפוטנציאל שלהם וליהנות מקריירה מתגמלת באמת. בפרט מומלץ לימוד אנגלית עסקית לקראת רילוקיישן – בחלק מהמקרים תידרשו להפגין יכולות גבוהות מבחינה זו כדי לקבל הצעה לרילוקיישן, או כדי לפתוח לעצמכם דלתות למשרות משתלמות בחו”ל, וגם אם כבר התקבלתם לתפקיד יוקרתי מעבר לים עדיין כדאי להשקיע בשדרוג האנגלית העסקית וזאת כדי למצות את פרק הזמן שבו תמלאו את התפקיד כמו גם על-מנת שתוכלו לעשות זאת על הצד הטוב ביותר.

מה כוללים הלימודים?

קורס אנגלית עסקית מקנה את כל המיומנויות החשובות בהקשר לשליטה בשפה באופן כללי ובפרט בחלק העסקי שלה. בהתאם לימוד אנגלית עסקית משדרג הן את אוצר המילים (באנגלית בכלל ובאנגלית עסקית בפרט), את יכולות הכתיבה, את הדיבור בז’רגון ובשפה, את הקריאה ואת הבנת הנקרא.

על-מנת להשיג את כל הנ”ל לימודי אנגלית עסקית כוללים תרגול נרחב של שיחות באוריינטציה עסקית, ניסוח מיילים בסגנון המתאים לאנשי עסקים ובאנגלית הולמת, הכנה של מצגות באנגלית עסקית, תרגול של קריאה ושל כתיבה ועוד כדאי לדעת שכל המפגשים מתנהלים באנגלית כך שהתרגול רחב היקף במיוחד והשליטה בשפה מתחזקת מאוד.

חשוב להבחין בין לימוד אנגלית עסקית באופן כללי לבין קורסים שמהווים הכנה למבחן ספציפי בשפה כגון קורס למבחן אמיר – קורסים מהסוג השני מתמקדים בתרגול פתרון שאלות מהסוג שיופיע במבחן כך שהם אמנם משפרים את האנגלית אבל בעיקר בנושאים הספציפיים שנכללים במבחן, בעוד קורסי אנגלית עסקית משדרגים את השליטה בשפה כך שתוכלו להשתמש בה באופן יומיומי בעולם העסקים ולא בהקשר של מבחן מסוים.

למידע על קורס אנגלית מדוברת למתחילים >>

איך כדאי ללמוד אנגלית עסקית?

ידוע שכמו כל שפה, גם אנגלית מוטב ללמוד כבר מגיל צעיר גם בשביל התרגול וגם ידוע שילדים קולטים שפות בצורה טובה יותר. מומלץ לחשוף את הילדים לאנגלית כבר מגיל צעיר גם באמצעות קלטות ללימוד אנגלית ואפילו באמצעות פוסטרים לחדרי ילדים באנגלית. אך גם בשלב מאוחר יותר ניתן ללמוד ולשפר את האנגלית שלכם, ישנן שתי דרכים עיקריות ללמוד אנגלית עסקית לקראת רילוקיישן: בשיעורים פרטיים או בקבוצות (קטנות). חשוב להדגיש כי גם בדרך השנייה זוכים התלמידים לתשומת לב רבה וליחס כמעט אישי, ובנוסף עשויות להיווצר אינטראקציות מעניינות במסגרת הקבוצה (כולל עוד הזדמנויות לתרגל את האנגלית בשיחות עם אנשים אחרים). יחד עם זאת כשרוצים ללטש את האנגלית העסקית באופן היעיל ביותר ובזמן קצר – ובפרט אם הרילוקיישן עומד לצאת לפועל בקרוב – אין ספק שיש יתרון משמעותי למתכונת של השיעורים הפרטיים, הן מבחינת העובדה שכל מפגש ייערך במועד הנוח ביותר עבורכם והן מבחינת האפשרות להתמקד בתחומים שהכי רלוונטיים למשרה שאותה אתם עתידים לאייש.

מה עוד ייתן לכם קורס אנגלית עסקית?

לימוד אנגלית עסקית נועד בראש ובראשונה לשפר את המיומנות החשובה הזו, ואם בחרתם נכון מוסד לימודים מקצועי שמתמחה בתחום זה, קרוב לוודאי שמטרה זו תושג במלואה. בנוסף, עשויים הלימודים לחזק את הביטחון העצמי של התלמיד או התלמידה ולפוגג לפחות חלק מהחששות (הטבעיים) שצצים לקראת רילוקיישן.

מה עוד חשוב לבצע לפני רילוקיישן?

לקראת רילוקיישן ישנן כמובן עוד פעולות רבות בנוסף לקורס לימוד אנגלית עסקית שחשוב לבצע כדי להבטיח מעבר מסודר.

בין השאר יש לדווח לביטוח לאומי על הרילוקיישן כך שזכויותיכם יישמרו ומצד שני תוכלו לשלם סכומים מופחתים כל עוד אתם במדינת היעד (ובהנחה שיש לה הסכם רלוונטי עם ישראל), למצוא שירות שילוח שיעביר את כל התכולה הרצויה מבחינתכם למקום שבו תגורו בחו”ל, לארגן רישיון נהיגה בינלאומי, להתייעץ עם סוכן הביטוח לגבי הביטוחים הקיימים והאם ישנו צורך בביטוחים נוספים ועוד המלצה היא להתייעץ עם מומחה מיסים כך שתשלמו את המינימום ההכרחי בזמן הרילוקיישן.