בכל מוסד אקדמי בישראל חובה לדעת אנגלית ברמת סף מסויימת. על פי הציון במבחן אמי"ר (בחינת מיון באנגלית) נקבעת רמת האנגלית של המועמד וכמה קורסי חובה באנגלית הוא צריך לעבור (מעבר לציון הסף במבחן אמי"ר המועמד מקבל פטור מלימודי האנגלית).

גורם הקושי המשמעותי ביותר בבחינת אמי"ר הוא לחץ הזמן. בכל אחד משלושת הפרקים המרכיבים את הבחינה 22 שאלות, עליהן יש לענות ב-20 דקות. חישוב פשוט מראה שהזמן הממוצע המוקצב לשאלה בבחינת אמי"ר הוא פחות מדקה לשאלה, וליתר דיוק, 52-55 שניות.

על מנת להצליח לפתור את כל השאלות בזמן המוקצב, כדאי ללמוד שיטות וטכניקות התמודדות עם המבחן. מעבר לכך, הבחינה כוללת שני קטעי הבנת הנקרא באורך של עד 400  מילה כל אחד, מה שתורם ללחץ הזמן, שכן לא ניתן לענות על שאלות הבנת הנקרא מבלי לקרוא את הקטע. יעילות וחסכוניות בזמן. ב-TopPrep תלמדו כיצד לנהל את הזמן באופן מיטבי וכיצד יש לגשת לכל אחד מסוגי השאלות כדי לפתור אותו ביעילות ובמהירות. כך למשל, על ידי פיתוח היכולת להבחין בין עיקר וטפל, תגלו שלא באמת צריך לקרוא ולהבין את כל הטקסט בקטעי הבנת הנקרא, מה שיחסוך לכם זמן יקר.

אפשרויות הלימוד למבחן אמי"ר ב-TopPrep:

 • קורס אמי"ר מקיף (בקבוצה של כ-6 תלמידים) בהיקף של 24 שעות מלאות (32 שעות אקדמיות)
 • קורס פרטי (אחד על אחד) – תהליך לימוד המותאם אישית לכל תלמיד על פי רמת הידע עימה הגיע ותוך התחשבות בנקודות החוזק והחולשה שלו.
 • קורס פרטי אונליין (אחד על אחד) – קורס פרטי המתקיים דרך האינטרנט

תכני קורס אמי"ר:

 • בתום הקורס תהיה לכם הכרות עמוקה עם שלושת סוגי השאלות במבחן.
 • בעזרת הקורס תשלטו בטכניקות יעילות לפתרון השאלות בבחינה.
 • בקורס תעשירו את אוצר המילים הרלוונטי לבחינה ותקבלו כלים טובים ללימוד אוצר מילים זה.
 • בקורס תחשפו ל-5 עקרונות העל לשימות בחשיבה ובהיגיון כפיצוי על חוסר הידע.
 • במהלך הקורס נלמד על שיטות ניהול אסטרטגיה וזמנים ונתרגל הרבה בחינות, שאלות וסימולציות.
 • בקורס נחזק את יסודות השפה: יכולות קריאה והבנת טקסטים, שיפור הידע בנושאים דקדוקיים כגון מבנה המשפט באנגלית.

יתרונות קורס אמי"ר ב-TopPrep:

 • קבוצות למידה קטנות המאפשרות יחס אישי לצד עבודה קבוצתית
 • קבוצות אחידות ברמה (כאשר כל התלמידים ברמה דומה, קצב הלימוד ותוכן הקורס מתאימים בדיוק אליך).
 • כל המורים ב-TopPrep בעלי תואר שני באנגלית לפחות ומומחים להכנה למבחן אמי"ר מה שמבטיח לך מדריך איכותי ומקצוען
 • כל עזרי הלמידה הדרושים: ספר קורס מושקע ומקורי הכולל הסברים תאורטים מלאים, תרגולים, בחינות ואוצר מילים הנפוץ בבחינת אמי"ר, אתר מלווה קורס e-Learning הכולל: סימולציות למבחן, מבדקים, חומרי עזר רבים, פורומים ועוד, מצגות מקיפות להורדה ועוד.
בניגוד לדעה הרווחת, הכנה נכונה לבחינת אמי"ר אינה כוללת רק לימוד אוצר מילים. הבחינה משלבת בדיקה של ידע ומיומנויות חשיבה, ולכן הכנה נכונה תתמקד בשני תחומים אלה ולא רק באחד מהם. ב-TopPrep תלמדו לפתח מיומנויות חשיבה שיסייעו לכם גם בהמשך הדרך, באקדמיה ובעולם העבודה, כגון יכולת אנליטית, הבחנה בין עיקר וטפל, חשיבה לוגית ועוד. כמו כן, ידע השפה האנגלית אינו מסתכם באוצר מילים. הבחינה בודקת היבטים שונים של שליטה בשפה האנגלית כגון תחביר, מבני משפט יוצאי דופן ואפילו, בניגוד למקובל לחשוב, קומץ נושאים דקדוקיים (צורת הסביל, למשל). ההיכרות המעמיקה שלנו ב-TopPrep עם בחינת אמי"ר, תוצאה של שנים רבות של חקר מעמיק של הבחינה והכנה לקראתה, מאפשרת לנו לדעת בדיוק מה צריך לדעת ומה לא. אצלנו תלמדו את כל מה שצריך כדי להצליח בבחינה, ורק את מה שצריך.
יתרון ידוע של קורס לעומת למידה עצמאית הוא שהקורס מספק מסגרת: הוא מתקיים בימים ושעות קבועים, מספק לתלמידים את חומר הלימוד, מנחה אתה התלמיד איזה חומר לפתור בבית ובודק את התקדמותו בנקודות שונות בקורס. המסגרת שמספק הקורס משחררת את הנבחן מהצורך במשמעת עצמית.
הקלות במבחן TOEFL