ישנם כ-13,000 בתי ספר למנהל עסקים ברחבי תבל, מה שמראה כי תואר שני במנהל עסקים הינו מצרך חשוב בעולמנו.  כל בתי הספר מלמדים נושאים די דומים. אז כיצד תדעו במי לבחור? האם לפי דרוגי העיתונים? לפי שמועות?

הצעד הכי חכם הוא להתמקד בחברה או באפיק התעסוקה, בהם אתם מעוניינים, ולבדוק מי מבתי הספר עוזר לסטודנטים שלו להגיע לשם.

"ניו יורק טיימס" פרסם רשימה של החברות והאפיקים המבוקשים ביותר על ידי בוגרי מנהל עסקים בארה"ב – לצד בית הספר שבו כדאי לסטודנטים ללמוד כדי להגיע לשם. 

אמזון – אמזון נוטה לגייס לשורותיה בוגרים מתוך עשרת בתי הספר המובילים למנהל עסקים. ב-2014 היא גייסה 40% יותר בוגרי MBA מאשר ב-2013, חלק גדול מהם מבית הספר רוס באוניברסיטת מישיגן. פטר פריסי, המשמש כנשיא של אמזון מרקטפלייס, הוא הבוגר הוותיק ביותר של רוס העובד באמזון. פריסי מציין שהתכונות החשובות שרוס מטפחת בקרב תלמידיה, הן יכולת אנליטית ומיומנות פתרון בעיות. לדבריו, תכונות נוספות הנדרשות הן ענווה, הקשבה, ומוסר עבודה בריא.

מקינזי – מקינזי גייסה 215 בוגרים מתוך קלוג בחמש השנים האחרונות. אם כך, כדי לעבוד בחברת הייעוץ מקינזי, רצוי ללמוד בבית הספר קלוג באוניברסיטת נורתווסטרן. גם חברות יעוץ גדולות אחרות מחזרות אחרי בוגרי קלוג, ביניהן החברות דלויט, ביין ובוסטון קונסולטינג גרופ. אליזבת זיגלר, הדיקנית של תוכניותMBA בקלוג ושותפה לשעבר במקינזי, טוענת שחברות הייעוץ מחפשות במועמדים שני דברים: כישרון טבעי ליצירת קשרים, ומיומנות גבוהה בפתרון בעיות. התוכנית של בית הספר קלוג שמה דגש על הדברים הללו במהלך הלימודים. בית הספר מראיין כל מועמד, ובוחן אצלו תכונות כמו נוכחות ורהיטות דיבור – מיומנויות שהן חשובות ביותר עבור יועצים.

אפל – סטיב גו'בס, מנכ"ל אפל הקודם, אמנם לא סיים קולג'. לעומתו, טים קוק, מנכ"ל החברה הנוכחי, וג'ף ויליאמס, סגן נשיא בכיר לתפעול, שניהם מבוגרי בית הספר פוקואה באוניברסיטת דיוק. אפל גייסה 32 בוגרים של פוקואה בחמש השנים האחרונות ופתחה 42 משרות התמחות לסטודנטים של דיוק. בכנס בוגרים של בית הספר שנערך לפני שנתיים, אמר קוק לסטודנטים כי מעבר להתמקדות בידע לשתף פעולה, עליהם גם לדעת לכתוב את הכללים שלהם לאחר מכן, וזה דבר המאפיין את האתוס של אפל עצמה.

פרוכטר וגמבל – חברות מוצרי הצריכה אינן מושכות את בוגרי ה-MBA כמו בעבר, אך למי שבכל זאת מעוניין לעבוד בתאגיד הענק הזה, כדאי ללמוד בבית הספר קלי באוניברסיטת אינדיאנה. קלי הוא המקור הגדול ביותר למנהלי מיתוג בפרוכטר וגמבל. הקשר בין החברה לאוניברסיטה זו הוא ותיק. כבר בשנת 1950, יזמה החברה פרויקט מחקר בשיתוף האוניברסיטה, בנוגע להוספת פלואוריד למשחות השיניים.

עסק עצמאי – לאלה המעוניינים להקים סטארט-אפ, מומלץ ללמוד בהרווארד. בית הספר מציע 33 קורסי יזמות. תחרות שנתית שהוא מקיים נותנת מענקים של 150,000 דולר ליזמים. כמו כן, בית הספר מסייע במתן הלוואות לבוגרים שמקימים מיזמים עצמאיים.

הון פרטי – הון פרטי הוא התחום שמציע את העבודות הרווחיות ביותר לבוגרי מנהל עסקים, אלא שהיצע העבודות הוא מועט. מי שרוצה לעסוק בתחום, מומלץ עבורו ללמוד בסטנפורד. ב-2014, 12% מהבוגרים של סטנפורד קבלו עבודות בהון הפרטי, אחוז גבוה יותר מאשר בוורטון שבאוניברסיטת פנסילביה (8.5%) או בות' באוניברסיטת שיקגו (5.1%).  למרות שמספרם של בוגרי הרווארד המתקבלים לתעשיה זו גבוה יותר (13%), הרי שהמשכורות ההתחלתיות של בוגרי סטנפורד גבוהות יותר מאשר משכורותיהם של בוגרי בתי ספר אחרים.