כולנו חונכנו מגיל צעיר לגבי חשיבותה של השפה האנגלית להצלחה בחיים, למיצוי היכולות שלנו בתחום עיסוקנו, ולהגעה לסיפוק אישי ומקצועי בעבודתנו. רובנו גם כבר מבינים שללא ידע מספק בשפה האנגלית, ביחוד בפן העסקי, מקצועי והפיננסי שלה – תחומי תעסוקה רבים יחסמו בפנינו.

עם זאת, יש עניינים שעוד לא כולם הפנימו בקשר לידיעת השפה – בעוד שאנגלית בסיסית היא מיומנות שנפוצה כמעט אצל כולנו, אנגלית עסקית מתקדמת היא נדירה ומבוקשת יותר.

אנגלית מושלמת – רהוטה, מובנת, מקצועית, לוגית, ברורה, יצירתית ומרתקת – יכולה להיות מה שירתק את כל הנוכחים למצגת שלכם, לחזון או לאסטרטגיה. אז אם מדובר בפרזנטציה, בסביבה גלובלית, ובעולם מקושר – אנגלית עסקית יכולה להוות יתרון תחרותי מבחינתכם.

רילוקיישן – תנאי הכרחי לרילוקיישן מוצלח הוא ראיון עבודה מוצלח, שבהרבה מקרים מבוצע בשפה האנגלית. השתפרות הדרגתית והשלמת פערים במדינה הזרה הן לא אופציה – ע"מ לקבל את התפקיד, עליכם להדגים את שליטתכם באנגלית כבר במעמד הראיון, כאן ועכשיו.

אלו שלא עברו קורס מסודר, לעיתים מפריזים בהערכת רמתם ושליטתם בשפה. הם עלולים לגלות מאוחר מדי, שהאנגלית ששגורה בפיהם היא לא האנגלית שמוכרת לבני שיחתם, או לאף אחד אחר… קורס מסודר באנגלית עסקית עשוי להסב את תשומת-לבכם לטעויות שאתם מבצעים, ולהשלים לכם פערי ידע שלא הייתם מודעים אליהם.

שיווק ומכירות – אחד התחומים בהם שליטה בשפה האנגלית היא קריטית להצלחה ולהתקדמות בתחום. שליטה טובה במיוחד בשפה  עשויה  לשפר את  מיומנותכם המקצועית, בין אם מדובר בפרזנטציה מוצלחת יותר, ביטחון עצמי מוגן יותר,  או  יצירת רושם חיובי בקרב מושא הליד. בנוסף – שליטה גבוהה באנגלית  מהווה יתרון משמעותי עבורכם כאשר אתם מנהלים משא-ומתן –  שכן העמדה שלכם עשויה להיות מבוססת ואפקטיבית יותר.

מבלי לדעת מה קורה בחו"ל, מאמצי השיווק שלכם מוגבלים לארצנו הקטנטונת. יותר אנגלית – יותר יעדים אפשריים לשיווק.

שוק ההון ומסחר –  שליטה טובה באנגלית עשויה לסייע לכם להתמצא במגמות הפוליטיות, החברתיות והכלכליות בעולם שאתם חיים ופועלים בו, מצב הכרחי לסוחר מוצלח –  שכן מי שמסוגל לקרוא ז'ורנל מקצועי או מוסף כלכלי בשפה זרה, יבלוט מעל השאר. כשהזמן יגיע, גם פניכם יהיו נשואות אל מעבר לים, לכן כדאי להתחיל בשדרוג יכולתכם המילולית והאוריינית באנגלית, לפני שהזמן, ענייניי היומיום, והשחיקה הכללית ימנעו מכם את המיקוד והמוטיבציה הדרושים למשימה זו.

נדל"ן – שליטה באנגלית חשובה במיוחד כאשר אנו מכוונים לתחום קורס נדל"ן. היכולת שלנו להסביר, להציג, לתאר, או במילים אחרות – למכור, יכולה להוות את היתרון היחסי שלנו על פני האחרים.

מתעניינים בעולם התיווך? תיווך הוא תחום שכל מהותו תקשורת. מי שלא יצליח להעביר את רעיונותיו, תחושותיו, ורגשותיו לאחר, או לקלוט אותן מהאחר, לא יצליח להגיע למצב של אמון וביטחון עם ליד או לקוח. האנגלית שלך – הרמה בה אתה שולט בה, ואיכות המסרים שאתה מצליח להעביר באמצעותה, יכולים למשוך אליך את הלקוח המאוכזב – זה שלא הגיע לאמון והבנות עם אחרים, בורים יותר. הפסד שלהם – התקדמות מקצועית שלך.