הגלובליזציה המואצת פותחת בפני כל אחד ואחת מאיתנו יותר ויותר אופציות – ייבוא חומרי גלם או מוצרים מחו"ל, יצוא פריטים כאלה ואחרים למדינות רבות ברחבי העולם, קריירה בחברה בינלאומית ובאחת השלוחות שלה בארה"ב, אנגליה, ספרד, גרמניה, אוסטרליה, דרום אפריקה, קנדה, סין והאפשרויות עוד רבות ומגוונות כמובן. על-מנת לנצל את כל ההזדמנויות שנקרות בדרכנו, חשוב לשלוט היטב בשפה האנגלית וליתר דיוק באנגלית העסקית – והדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות קורס מתאים.

מה כוללים לימודי אנגלית עסקית?

לימוד אנגלית עסקית מיועד לאנשי עסקים ואנשי מקצוע בתחומים שונים שמבקשים לשפר את שליטתם לא רק בשפה האנגלית באופן כללי אלא בז'רגון המקצועי הספציפי של תחום עיסוקם ובאופן כללי בכל הנוגע לנושאים כמו מכירות, פיננסים, שירות, שיווק, רכש וכו'. בהקשר זה חשוב לזכור שבמהלך הלימודים בתיכון אמנם מוקדש זמן רב לאנגלית, אולם הנושאים הנ"ל, שהם חשובים בעיקר לאנשי עסקים ולאו דווקא לאוכלוסייה הכללית, לא נלמדים. למעשה גם במסגרת לימודים אקדמיים במקרים רבים אין התייחסות לאנגלית העסקית על מרכיביה השונים – ולכן החשיבות של לימודי אנגלית עסקית בקורס מקצועי.

בהתאם, לימוד אנגלית עסקית כולל העשרת אוצר המילים עם מילים וביטויים חשובים לאנשי עסקים, היכרות עם סגנונות דיבור וכתיבה בתחום העסקי בשפה האנגלית, תרגול שיחות ודיונים בנושאים שרלוונטיים לאנשי עסקים ולפעילות עסקית באופן כללי, ניסוח מיילים באנגלית מתאימה, הכנת מצגות ועוד ועוד. הלימודים מתנהלים בשפה האנגלית כך שלכל המשתתפים בקורס ישנה הזדמנות לתרגל באופן כללי את שליטתם בשפה זו וכאמור לחזק את הפן העסקי.

התועלת הנוספת של קורס האנגלית העסקית

בנוסף לשליטה טובה הרבה יותר באנגלית העסקית ובאנגלית באופן כללי, זוכה כל מי שבוחר לקחת חלק בלימודי האנגלית העסקית בתועלת נוספת, חשובה לא פחות: ביטחון עצמי רב יותר. לא מעט יזמים, יבואנים ויצואנים, כמו גם אנשי מקצוע בתחומים שונים, מוותרים לעתים על הזדמנויות או מפספסים אותן עקב חוסר ביטחון עצמי מבחינת השליטה בשפה. לאחר לימוד אנגלית עסקית באופן מסודר ומקצועי, בעזרת מורים מנוסים במיוחד, רמת הביטחון העצמי עולה וניתן להקדיש את מלוא תשומת הלב לניהול משא ומתן על בסיס כל היכולות של האדם ובאופן כללי להתנהל מתוך ידיעה ברורה שהשפה אינה מכשול, ואפילו להפך, יתרון.

כיצד ניתן ללמוד אנגלית עסקית?

קורס אנגלית עסקית מוצע במספר מתכונות: אפשרות אחת היא ללמוד בשיעורים פרטיים – הדרך היעילה ביותר שכן במתכונת של 1 על 1 כל תלמיד או תלמידה זוכים למקסימום תשומת לב וגם לחיזוק ספציפי של נקודות החולשה שלהם. כמו כן השיעורים מתבצעים במועדים הנוחים ביותר מבחינת התלמידים. אפשרות שנייה היא קורס קבוצתי, כשחשוב להדגיש שמדובר בקבוצות קטנות של לא יותר מ-5 תלמידים, כך שגם במקרה זה כל התלמידים זוכים ליחס אישי ולליווי צמוד (שבמידת הצורך נמשך גם אחרי תום הקורס). יתרון ספציפי של מתכונת זו הוא האינטראקציות הנוצרות בקבוצה, אינטראקציות שעשויות לשדרג עוד יותר את האנגלית וגם לזמן הזדמנויות עסקיות מוצלחות. במידה וישנה חברה שרוצה לחזק את האנגלית העסקית של מספר עובדים, ניתן ללמוד את הקורס בבית העסק עצמו.

קהל היעד של לימודי האנגלית העסקית

קורס לימוד אנגלית עסקית מיועד למגוון רחב של בעלי תפקידים בכל התחומים העסקיים הנפוצים. בפרט הוא מתאים למנהלים בכירים ומנהלים בדרגי הביניים, למהנדסים, לאנשי צוות בתחומי המכירות, הרכש, הפיננסים, הלוגיסטיקה והשירות, ליבואנים, יצואנים ויזמים. עוד כדאי לדעת כי לימוד אנגלית עסקית כולל גם ספר שתורם לאפקטיביות של הקורס.