כל נבחן יכול לראות את תוצאות הבחינה שלו המתפרסמות באתר האינטרנט הרשמי של ה- TOEFL IBT, כל נבחן רשאי להיכנס לחשבון האישי שלו ולהתבונן בציוניו. הציונים קובעים את רמת השליטה והידע של הנבחנים בשפה האנגלית ובהתאם אליהם יכולים המועמדים להתקבל למקומות עבודה, לקבל אישורי ויזה או ללמוד באוניברסיטאות בעולם.

היכן רואים את ציון המבחן הטופל?

כ- 10 ימים מיום הבחינה ניתן להיכנס אל דף הבית של מבחן TOEFLTOEFL IBT. בדף הבית יש לבחור בעמודה “View Scores” שם מופיעים כל ציוני המבחן. ניתן לקבל העתק של הציונים בדואר בהודעה מראש או לבקש לשלוח העתקים של הציונים ישירות לאוניברסיטאות או למוסדות השונים. ניתן לחזור על מבחן TOEFL מספר פעמים בלתי מוגבל כדי לשפר את הציון.

מבחן TOEFL– כיצד מחושב הציון?

הציון של מבחן טופל תקף לשנתיים מיום ביצוע המבחן והציונים מתבססים על רמת הביצוע של הנבדק, כלומר על פי איכות התשובות של הנבחן. חובה לענות לפחות על שאלה אחת בחלק של הבנת הנשמע והבנת הקריאה, לכתוב לפחות סיכום אחד ולסיים לפחות משימת דיבור אחת בכדי לקבל ציון סופי. דרך האינטרנט ניתן להתבונן בציונים על פי החלוקה של נושאי המבחן.

סקאלת הציונים בטופל:

פרק

ציון

1הבנת הנקרא –The Reading Section

0-30

2הבנת הנשמע – The Listening Section

0-30

3דיבור – The Speaking Section

0-30

4כתיבה – The Writing Section

0-30

ציון סופי

0-120

כאשר עושים מבחן TOEFL אין ציון עובר או נכשל מכיוון שכל מוסד לימודי או כל מקום עבודה קובע את שקלול הציונים אותו הוא דורש כתנאי קבלה.

שיטת חלוקת הציון בטופל

את ציוני המבחן מחלקים הן על פי שיטת ניקוד אוטומטית והן על פי דירוג אנושי בכדי לאפשר תמונה שלמה ומדוייקת של יכולות המתמודד. בעוד מתן ציון אוטומטי טומן בחובו יתרונות רבים, הוא אינו מודד את האפקטיביות של התגובה בשפה הנדרשת והן את מידת התאמתו של המועמד לתפקיד או למקצוע מסויים. בוחנים אנושיים יכולים לזהות מגוון רחב יותר של מאפיינים בקרב הנבדקים ולאפשר ציון הוגן, שלם ומדוייק יותר.

כיצד שומרים על יושרו של הציון ב-TOEFL?

הבוחנים נדרשים לעבור אימון מקיף אשר בסופו מבחן הסמכה והם דואגים לשפר יכולותיהם באופן יומיומי על ידי סימולציות, הדרכה על אופן מתן הציונים וכדומה. הבוחנים נמצאים תחת מעקב צמוד של מדריכיהם לאורך כל היום וכן נבדקים בכל פעם שהם מעניקים ציונים למבחן חדש. בכדי להבטיח את היושר ורמת הביטחון של המבחן, חלוקת הציונים נעשית במקום אחר מזה של הבחינה.

מבחן TOEFL נבדק על ידי מספר בוחנים אשר נמצאים כל הזמן במעקב מחדר בקרה אחר והתשובות נבדקות באופן אנונימי בכדי לאפשר חלוקת ציון אובייקטיבית על המבחנים. לסיכום, הגוף האחראי על הבחינה מפעיל מערך שלם של גורמים על מנת להבטיח כי הציונים של מבחן טופל מתארים באופן הטוב ביותר את רמת הידע והשליטה של הנבחנים בשפה האנגלית.