קורסים באנגלית יש הרבה, אך ההבדלים ביניהם רבים. לכל קורס תכלית משלו והפעם – נסביר מהו בדיוק קורס IELTS. מי צריך את הקורס הזה? איך הוא מתקיים? מדוע חשוב לדעת שיש יותר מאשר סוג אחד של הקורס האמור ועוד.

קורס IELTS, דעו יש שני סוגים שונים

דבר ראשון שכדאי לדעת הוא שאם תירשמו לקורס שגוי, אתם עשויים להיתקל במבחן עצמו בבעיה. וזאת יש לדעת – יש שני סוגים שונים של קורס IELTS. הסוג הראשון הינו אקדמאי והסוג השוני הינו כללי. אם תירשמו לקורס הכללי בעוד שאתם צריכים את האקדמי, תקבלו למעשה הכנה לקויה ב-2 פרקים מתוך 4 פרקי המבחן.

איך אני יודע אם הקורס מתאים בשבילי

הקורס פונה לכל מי שצריך אנגלית לצורך ממשי, מעשי. ליתר דיוק יש שתי קבוצות אנשים שזקוקים לכך. קבוצה אחת – כל הישראלים שעומדים להירשם או נרשמו לטובת לימודים במוסדות להשכלה גבוהה בחו"ל. קבוצה שניה, כל הישראלים שרוצים להגיש בקשה לקבלת ויזה לעבודה בחו"ל או רוצים להתגורר בחו"ל ולהשתלב שם לרילוקיישן או לכל מטרה שאיננה לימודים.

בחינה זו הינה הבחינה המוכרת והתקפה עבור אין ספור מוסדות לימוד ברחבי העולם. מדובר במוסדות לימודים במדינות כדוגמת בריטניה, ארצות הברית, קנדה, ניו זילנד ועוד. למעשה, מדובר גם במוסדות מחוץ לארצות דוברות אנגלית, במידה ושפת הלימודים במוסד הינה באנגלית.

עבור מבקשי ויזת עבודה, הצלחה במבחן לצד דגשים נוספים, היא זאת שיכולה לסלול את הדרך לתקופה של חיים פוריים בחו"ל. כך שאם קיבלתם הצעה לרילוקיישן או שאתם רוצים להצליח בשליחות בחו"ל, קורס IELTS יעניק לכם את התשתית הנדרשת.

הקורס שמכין אתכם ל-4 חלקי הבחינה

הבחינה עברה בשנים האחרונות שינויים והתאמות לימינו אלה. בין היתר, הבחינה נעשית כיום בצורה ממוחשבת. אך מתוך 4 הפרקים השונים שיש בבחינה לא כולם נעשים מול מחשב. למשל, קיים הפרק שבודק את יכולת ניהול השיחה וההבנה כפי שמשתקפים בשיחה מול בוחן או בוחנת. אי לכך, כאשר אתם רוצים לעבור מבחן IELTS אתם צריכים יותר מאשר קורס ללימוד אנגלית. זה גם לא יכול להיות קורס לאנגלית מדוברת בלבד. בחרו אך ורק את ההכנה המקיפה, ששמה דגש על כל ארבעת חלקי הבחינה גם יחד.

הכנה פרטית או קורס קבוצתי

הכנה מקיפה יכולה להיעשות בצורה פרטית ופרטנית או במסגרת קבוצתית. יתכן שאתם תוהים איך למצוא את המורה המתאים או מהי המסגרת הכי טובה בשבילכם. יש לנו כמה טיפים חשובים בנושא זה.

אם אתם מקבלים מוטיבציה במסגרת קבוצתית, אם מסגרת של דיון והעשרה ולימוד בקבוצה טובה לכם, הכנה קבוצתית תהיה בהחלט מתאימה. אך חשוב לוודא שלא מדובר בקבוצות גדולות מדי. הדרכה וקורס בקבוצות קטנות יכולים להציע את היחס האישי מצד אחד ואת התמיכה של הקבוצה, מהצד השני. אבל אם אתם מרגישים שהקצב האינדיבידואלי חשוב לכם יותר, גם לכך יש מוצא.

ניתן למצוא מורים פרטיים אשר מלמדים אנגלית ואשר מוכנים גם להציע הכנה למבחן IELTS. אבל עולה השאלה, האם כל מורה טוב לאנגלית יוכל להציע את ההכנה הראויה. המדד הוא כזה: רק מורה שמכיר היטב את הבחינה, שמכיר היטב את כל העדכונים, הדגשים והפרקים השונים, יוכל להציע באמת את הערך המוסף. עדיף לחפש מסגרת אישית או קבוצתית, רק במסגרת של בית ספר המתמחה בלימודי אנגלית, תוך התאמה למבחנים המקובלים.

הקורס שמוביל אתכם למגמת שיפור מתמדת

העדיפו את הקורס שיכול להציע שלל תכנים ועזרי לימוד, ממדרגה ראשונה. מרצים ומורים שלא רק דוברים היטב את השפה אלא גם יודעים לזהות פערים או צרכים שונים, בקרב התלמידים. מורים שיודעים להוביל כל תלמיד ולומד לעבר מגמת שיפור מתמדת.

לאורך הקורס של topprep אתם מקבלים את כל הכלים להצלחה. מתרגלים אין ספור שאלות, מכל אחד מ-4 הפרקים. מקבלים שלל עזרים וטיפים וגם חיווי לגבי היכולת הנוכחית שלכם. פותרים שאלות ועונים בעל פה, בכתב. מקשיבים לקטעים ולומדים להבין היכן הדגשים, איך לזהות את החלקים החשובים, איך להתארגן על תשובה מנוסחת היטב, בזמן קצר ותמציתי. הכנה מוקפדת לפורמט הממוחשב ותרגול ממוקד ואפקטיבי – המפתח שלכם להצלחה. Topprep, המסגרת שלכם, עם המורים הטובים ביותר.