לפעמים כשאנו שואלים מדוע חשוב מאוד בימינו לשלוט היטב באנגלית מדוברת, עונים לנו שהתשובה מובנת מאליה. אם עבורכם ברור כשמש מדוע אנגלית מדוברת חשובה כל כך, יתכן שלא נוכל לחדש לכם הרבה. ובכל זאת, אם לא לגמרי ברורה לכם החשיבות הנוכחית של שליטה מילולית בשפה זו או שתרצו להכיר סיבות נוספות מעבר למה שאתם מכירים, תגלו עניין במידע שלהלן.

אנגלית מדוברת עוזרת להשתלב בעולם הגלובלי

נכון, אמת היא שמספר דוברי הסינית בעולם רב מאוד. והרבה מאוד אנשים דוברים באופן שוטף יותר או פחות את השפה הספרדית. זהו זכר להיותה של ספרד אימפריה בעלת מושבות בעולם. ובכל זאת, השפה הגלובלית כיום היא אנגלית ולא שום שפה אחרת. העולם שנהיה לו כפר קטן, עם אמצעי תקשורת מודרניים, אינטרנט ואפליקציות, זה עולם שמתקשר באנגלית. לימוד אנגלית מדוברת חשוב כל כך משום שזו שפה חשובה כל כך. זו שפת התיירות, השפה הפיננסית, שפת המדע ושפת העסקים. לאן שלא תגיעו, עם מי שלא תדברו בחו"ל, עם אנגלית תמיד תוכלו להסתדר טוב יותר.

אנגלית מדוברת והקשר לאנגלית שבכתב

יתכן שתבואו ותאמרו שמאוד חשוב לכם לשפר את כושר הביטוי הכתוב שלכם באנגלית. זה הרי מאוד ברור כי אנשים כותבים מיילים באנגלית ולפעמים פותרים מבחנים באנגלית. אם ניסיתם לפתור פעם מבחן אמי"ר לדוגמה או שרציתם לנסח מכתב רשמי באנגלית, שימו לב לעובדה המאלפת הבאה. שליטה באנגלית מדוברת מהווה צעד ראשון וחשוב ביותר לקראת שיפור האנגלית הכתובה. זהו הוכח. וזה נכון ממש כפי שילדים קודם כל מדברים בשפת אם ורק אחר כך קוראים וכותבים. אז מי שרוצה להתבטא ביתר ביטחון, גם בעל פה וגם בכתב, שליטה באנגלית מדוברת תעזור עד מאוד.

אנגלית מדוברת עוזרת בפיתוח קריירה

למרות שרבים מחפשים בית ספר לאנגלית לפני שהם עורכים טיול ארוך בחו"ל, יש חשיבות רבה לשליטה באנגלית מדוברת גם מטעם פרקטי הרבה יותר. עניין יום יומי ושמו – עבודה, פרנסה וקריירה. אנגלית מדוברת עוזרת בהרבה מצבים בחיים, לקראת שיפור בהכנסות ועליה במדרג במקומות עבודה שונים.

בהייטק, שליטה באנגלית חשובה מאוד. אך גם בתפקידי רפואה, בתעשיית התרופות, הנדסה, מכירות, בענף התיירות ובוודאי שגם בתפקידים ניהוליים ואחרים. שליטה באנגלית מדוברת פותחת המון דלתות והיא נותנת יתרון של ממש בכל ראיון עבודה כמעט. מעסיקים מתרשמים מאוד לטובה מכך, אפילו אם בתפקיד לכאורה אין צורך מידי לשוחח באנגלית. זה מה שנקרא יתרון יחסי בשוק העבודה. וברורה מאיליה הנחיצות של אנגלית מדוברת לצרכי שליחות בחו"ל או רילוקיישן.

אנגלית מדוברת – מעוד כל כך הרבה סיבות

לא חסרות עוד המון סיבות לכך שחשוב לכולם לשלוט באנגלית מדוברת. למשל, אנגלית מדוברת חשובה ללימודים, החל מגיל בית הספר, דרך התיכון, עד האוניברסיטה (במיוחד תארים מתקדמים אך גם תואר ראשון). מי שמרגיש חופשי להתבטא באנגלית, יחוש הרבה יותר בנוח בכל מקום בעולם, בכל סיטואציה. שליטה בשפה מעניקה בסיס טוב לכל המבחנים המרובים שנהוגים באנגלית. מבחני בגרות, מבחנים כמו אמי"ר, IELTS, TOEFL ואחרים.

אם אתם רוצים להעלות תכנים לאינטרנט, באנגלית, בבלוג מצולם או בכל דרך אחרת, רצוי שתרגישו ביטחון באנגלית. שתדעו להתבטא היטב. אם אתם הורים לילדים, בוודאי שתרצו לתת דוגמא אישית לילדים, אולי גם לעזור להם לרכוש את יסודות השפה. אנגלית מדוברת מאפשר לכם להיחשף לאין ספור תכנים איכותיים באינטרנט, בשעה שתכנים דומים בעברית יש רק מעט. אם כן, בארץ או מחוצה לה, בעבודה, ללימודים, טיולים, השכלה או פנאי, שליטה באנגלית מדוברת חשובה, מכל הבחינות.