הפרק המילולי של בחינת GMAT מהווה אתגר לא פשוט עבור נבחנים רבים השואפים ללמוד MBA באוניברסיטאות יוקרתיות בחו”ל. תהליך הלמידה לפרק זה יכול להיערך תקופה קצרה יחסית, כלומר כחודשיים עד שלושה חודשים, בהם מומלץ להכיר את הבחינה על בוריה ולרכוש כלים שונים לפתרון השאלות בבחינה. על מנת להגיע מוכנים לקראת הלמידה לפרק המילולי של ה-GMAT (בקורס או באופן אחר) ובכך להימנע מצורך בבחינה נוספת ו/או לימוד מחודש המכיל גם שיפור בסיס הידע באנגלית, כדאי לבוא מוכנים מראש ולעבור את תהליך הלמידה בצורה האפקטיבית ביותר.

אלו מספר כישורים שמומלץ לחזק מראש:

א. העשרת אוצר המילים באנגלית
הפרק המילולי של ה- GMAT אינו בודק ידע באוצר מילים אך הוא מניח אותו מראש. כדי להימנע משגיאות שנובעות מחוסר הכרות עם אוצר מילים בבחינה, כדאי לנצל את התקופה שלפני הקורס המילולי להעשיר את אוצר המילים שלנו. המילים צריכות להיות מילים גבוהות יחסית, כלומר מילים שניתן למצוא במאמרים מדעיים ואקדמיים כגון מאמרים מהאתר: http://www.sciencemag.org/. לא מומלץ לקרוא ספרי פרוזה למיניהם מכיוון שבספרים אלו האנגלית לא תמיד תקנית ומדוייקת כמו האנגלית שיש ב – GMAT.

ב. שיפור מהירות קריאה באנגלית
על מנת להספיק לענות על 41 שאלות שיש בפרק המילולי בשעה ורבע בלבד (כלומר ממוצע של דקה וחמישים שניות לשאלה), חייבים להיות בעלי מהירות קריאה סבירה פלוס. אנשים שקוראים לאט מידי יתקשו גם לפתור את השאלות הלא פשוטות בפני עצמן וגם לעשות זאת במסגרת הזמן הלוחצת. כדאי להתאמן בעיקר על קריאת מאמרים ממסך מחשב (בחינת ה- GMAT היא בחינה ממוחשבת) ופחות מחומר כתוב כי ידוע שאנו קוראים לאט יותר ממסך מחשב.

ג. חיזוק הבסיס הדקדוקי באנגלית
הכנה טובה לבחינה תתן לכם את החומר הדקדוקי שחייבים לדעת כדי לפתור את הפרק של תיקון משפטים – Sentence Correction , אך לפני ההכנה כדאי להזכר במושגים כגון חלקי דיבר, זמנים מרכזיים באנגלית, צורת הסביל באנגלית ועוד. מכיוון שהבחינה דורשת ידע מאוד קפדני ומחמיר ביסודות דקדוקיים מסויימים (חוקים שאף מרצה דובר אנגלית שפת אם כנראה לא יעיר עליהם), כדאי להגיע מוכנים עם הבנה בסיסית כגון מהו מבנה משפט תקין באנגלית, מהו שם עצם, שם תואר, כינוי גוף וכדומה. נושאים אלה ועוד יופיעו בתיקון משפטים, רק ששם הם נבחנים לצד נושאים נוספים שנבדקים כמו יכולת הבחנה בין עיקר לטפל, יכולת אנליטית, יכולת לזהות ניסוחים אפקטיביים יותר ופחות ועוד.

ד. הגיעו מוכנים וערוכים נפשית
מדובר בפרק לא פשוט ולפעמים מתסכל עבור נבחנים מסויימים. למרות זאת, חשוב מאוד לא לקחת את הבחינה קשה מידי ולהילחץ. ה- GMAT בודקת יכולת התמודדות עם לחץ, כך שמי שנלחץ מידי נוטה לא להיות במיטבו בזמן הבחינה האמיתית. זכרו שתמיד אפשר לגשת לבחינה שוב ושוב. מי שיש לו מוטיבציה מאוד חזקה ללמוד במוסד מכובד בחו”ל, ברוב המקרים יעשה זאת בדרך כזו או אחרת.

Take it easy! 🙂
בהצלחה!

טיפים לקראת הכנה לפרק המילולי של בחינת ה- GMAT
סטודנטית בקורס אמיר"ם
סטודנט בכיתה לומד למבחן ה GMAT