טיול בחו"ל הוא תמיד חוויה מעשירה מאוד ומהנה במיוחד. לא משנה אם היעד הוא אי יווני שטוף שמש או פסגה אלפינית מושלגת, אם מדובר על בירה אירופאית הומת אדם או על סוואנה אפריקאית שבה רוחשים חיים מסוג אחר לגמרי, אם זהו נופש זריז או יציאה מהשגרה למספר חודשים או אפילו לפרק זמן בלתי מוגבל – תמיד תמיד אנחנו מצפים לכך בכליון עיניים, מתלהבים תוך כדי וזוכים לנחת גם כשאנחנו משחזרים את החוויות שעברנו. בקיאות באנגלית מבטיחה לנו מנעד אפשרויות רחב במיוחד במסגרת כל טיול בחו"ל, כך שלכל מי שמתעתד לראות עולם לעתים קרובות מומלץ בחום לשפר את שליטתו בשפה האוניברסלית הזו.

להסתדר בקלות בכל מקום

גם מטיילים ותיקים בחו"ל ומי שבאופן כללי הוא בעל יכולת התמצאות טובה במרחב וחושים חדים שעוזרים לו להבין מה נכון לעשות בכל רגע עלולים למצוא להתבלבל לנוכח השפע הרב שמציעים לנו מקומות מסוימים מעבר לים. אם ניקח למשל טיסות ללונדון, הרי שבירת הממלכה המאוחדת היא מטרופולין עצום שמשתרע על שטח של 1,579 קמ"ר, חיים בו 15 מיליון בני אדם ואליהם מצטרפים עוד רבים מדי יום – בין אם למטרות עבודה ובין אם תיירים. דוגמה נוספת היא מטרופולין טוקיו, וכדי להסתדר בקלות בכל מקום, לדעת בכל נקודת זמן לאן כדי לפנות ומה צריך לעשות כדי למצות כל רגע בכל יום, אנגלית ברמה גבוהה היא חובה.

אינטראקציות מרתקות עם בני האדם שחיים בכל מקום

דרך נוספת שבה אנגלית ברמה גבוהה פותחת לנו שפע דלתות אחרי שאנחנו עולים על טיסות ללונדון, לרומא, לאוסטרליה, לבנגקוק, לטנזניה, לניו יורק, לקנדה, לאמסטרדם, לפראג, לאודסה, לגאורגיה, לסלובניה, למלטה ובעצם לאן לא, היא האפשרות להכיר באמת את בני האדם שחיים בכל מקום. אחד הרווחים המשמעותיים ביותר של כל טיול בחו"ל הוא ההזדמנות למפגשים עם תרבות אחרת מזו המוכרת לנו, עם בני אדם שמצד אחד דומים לנו ומצד שני שונים מאיתנו ועם אורח חיים שתמיד אפשר לקחת ממנו משהו גם לחיינו שלנו – וכדי שמפגשים שכאלה יוכלו להתקיים, הבסיס הוא שפה משותפת שמבטיחה אינטראקציה מוצלחת באמת, ובקיצור שליטה מלאה באנגלית, השפה שאותה מדברים כ-1.5 מיליארד בני אדם ברחבי העולם, כשליש מהם ברמה של שפת אם וכל השאר ברמה כזו או אחרת.

להגיע למקומות המעניינים באמת

כאמור כל גיחה אל מעבר לים מספקת לנו חוויות מעשירות ומהנות מאוד. יחד עם זאת, כדי להגיע למקומות המעניינים באמת נדרשת גם ידיעת אנגלית ברמה גבוהה. הסיבה לכך פשוטה: בדרך לאותם מקומות ישנם, כמו בכל דרך, גם מכשולים, ואחד המשמעותיים שבהם הוא היעדר שליטה מלאה בשפה – כשאנחנו יודעים אנגלית ושולטים היטב בשפה זו, פתאום מתגלות בפנינו אפשרויות חדשות שקודם לכן לא שמנו לב אליהן, וכך אנחנו מגיעים למקומות חדשים ומעניינים במיוחד ובאופן כללי זוכים לחוויות עוד יותר מלהיבות.

כך למשל טיסות ללונדון עשויות להפוך לקרש קפיצה להגעה לאתרים שהם לאו דווקא אלה המתוירים ביותר אבל גם להם פוטנציאל לנחת רבה, טיסות לניו יורק יהפכו לנקודת המוצא של שוטטות מסחררת חושים בתפוח הגדול וגם בערים שבהם השפה המקומית אינה אנגלית – למשל פראג, ברלין, אמסטרדם וכו' – בקיאות באנגלית מובילה אותנו למקומות שלא היינו מגיעים אליהם אם לא היינו שולטים בשפה פופולרית זו.