סטודנטים המעוניינים ללמוד לימודי מנהל עסקים בחו"ל, נדרשים ברוב המקרים, בעיקר במוסדות המובילים, לעבור מבחן GMAT כחלק מתהליך הקבלה ללימודים. מבחני GMAT נערכים במוקדים רבים בעולם כולו, וגם בישראל.

כיצד ניתן להירשם למבחן ה- GMAT?

מועמדים אשר מעוניינים להירשם למבחן ולקבל תאריך לבחינה, צריכים בשלב ראשון להירשם באתר הרשמי של המבחן. כתובת האתר הרשמי:http://www.mba.com.

דרך הרשמה נוספת היא באמצעות מוקד טלפוני עולמי הממוקם באנגליה. מספר הטלפון של המוקד: 7219 – 855 – 161 – 44 +

ההרשמה למבחן הישראלי במוקד זה מתקיימת בימי שני, שלישי ורביעי בשעות הצהרים לפי שעון אנגליה. שם המוקד: (Regional Registration Center RRC).

חשוב לוודא לפני שנרשמים מהו מועד הרישום האחרון לבית הספר למנהל עסקים אליו רוצים להירשם. בהתאם לכך חשוב לתכנן את מועד המבחן כך שיהיה מספיק זמן להיבחן ולקבל את הציון בזמן לשם שליחתו למוסד הלימוד בו מעוניינים.

פרטים חשובים לגבי הרישום לבחינה

מעבר לרישום באמצעות אתר האינטרנט (המהווה את הדרך הקלה והנוחה ביותר לרישום לבחינה) ניתן להירשם גם באמצעות הטלפון, פקס, או בדואר, בהתאם לנוחות המועמד והאמצעים העומדים לרשותו.

חשוב מאד בזמן הרישום להקפיד על רישום נכון של הפרטים: השם המלא וכן תאריך הלידה. בזמן הבחינה, על הנבחן להציג את טופס הרישום בליווי תעודה מזהה. במידה ופרטי השם ותאריך הלידה בטופס אינם תואמים את הפרטים בתעודה המזהה הנבחן לא יוכל להיבחן. במצב זה לא יוחזרו לו דמי הרישום.

מועמדים לבחינה אשר גילם צעיר מ – 18 נזקקים לאישור חתום בידי ההורים או האפוטרופוס על מנת לעבור את הבחינה. את אישור ההורים או האפוטרופוס על הנבחן הקטין לצרף לטופסי ההרשמה לבחינה.

מתי והיכן מתקיימת הבחינה בישראל?

מבחני GMAT נערכים במהלך כל השנה בימי שני ורביעי ב 8 בבוקר וב 12 בצהריים.

כתובת המקום בו נערך המבחן: רחוב בן – גוריון 2, מגדל ב.ס.ר 1, קומה 9, רמת גן.

לאחר הרישום לבחינה, ניתן להזיז או לבטל את מועד הבחינה כל עוד השינוי מתבצע עד 7 ימים לפני הבחינה (ביטול שייעשה בפרק זמן קצר מכך לא יזכה את הנבחן בהחזר כספי על דמי הרישום).

תנאים וכללים עליהם מתחייב הנבחן

אדם אשר מעוניין להיבחן במבחן GMAT חייב בזמן הרישום להסכים לעמוד במספר כללים ותנאים הכרוכים בעריכת המבחן. אדם שלא יסכים לתנאים אלה לא יוכל לעבור את המבחן ולהשלים את הרישום למבחן. הכללים והתנאים עוסקים בנושאים הבאים: אופן עריכת הבחינה, כללים הנוגעים לציון, תנאי ביטול רישום לבחינה, התייחסויות לטעויות במתן הציון או רצון של נבחן לערער על ציון, מדיניות הפרטיות, תהליך הבחינה, השימוש שניתן לעשות בבחינה ובציון, ואופן העברת הנתונים האישיים למסגרות הלימוד בארה"ב (כולל העברת תמונת הפספורט הדיגיטלית, העברת החתימה האישית, טביעת אצבעות, ואינפורמציה נוספת אודות המועמד אשר נאספה על ידי המרכז המקומי בו נערך המבחן). מטרת העברת הנתונים המזהים ממרכז הבחינה ישירות למוסד האקדמי בו מעוניינים ללמוד היא מניעת זיוף, העתקה והונאה במבחן.

עוד יש לציין כי נבחן שבוחר לנסות ולשפר את ציוניו יוכל לגשת למבחן חוזר עד למקסימום של 5 פעמים בשנה, כאשר חייב להיות הפרש של חודש ימים בין תאריכי הבחינה.

הרישום למבחן GMAT, אם כן, הוא תהליך מסודר המתחיל ברישום באתר האינטרנט הרשמי של המבחן, או באמצעות מוקד טלפוני עולמי.

הכנה למבחן GMAT