קבלה ללימודים אקדמיים מצריכה בקיאות בשפה האנגלית והתמודדות עם טקסטים אקדמיים באנגלית. מבחן אמי"ר או בגרסתו הממוחשבת, מבחן אמי"ר/ם, משמש ככלי מיון בשפה האנגלית לשם השגת פטור באנגלית או לשם שיבוץ בקורסי החובה באנגלית, למי שלא קיבל פטור (אמי"ר-234 ומעלה ; אמי"ר/ם- 134 ומעלה) או לא הגיע לרמת סף הקבלה לרישום למוסדות להשכלה גבוהה.

מבחן אמי"ר/ם מתאים לסטודנטים אשר לא נדרשים להציג ציון פסיכומטרי אך כן נדרשים להיבחן במבחן ממיין לאנגלית לשם השתלבות בלימודים אקדמיים.

חשוב לציין כי הבחינה בודקת קריאה והבנת טקסט ברמה אקדמית (גבוהה מ-5 יחידות לימוד) ולכן ישנה חשיבות גבוהה מאוד להשתתפות בקורס כהכנה לבחינה.

במהלך הקורס תכירו את מבנה הבחינה, את סוגי השאלות, טכניקות ואסטרטגיות שיסייעו לכם לחלק נכון יותר את הזמן, לתרגל סימולציות של מבחנים ולענות נכונה גם במקרה של חוסר ידע.מטרת הקורס הינה להקנות לכם את הכלים וההכשרה לקראת המבחן ולמצות את הפוטנציאל שלכם באנגלית. בצורה זו, ניתן לחסוך זמן יקר ערך בלימודי אנגלית וכן משאבים כספיים לא מבוטלים.

אז מהן האופציות העומדות לרשותכם בבחירת קורס אמי"ר/ם וכמה עולה קורס אמי"ר/ם?

בשוק קיימים מספר בתי ספר ומכונים המציעים הכנה לבחינת אמי"ר/ם באופנים שונים: קורס קבוצתי, קורס פרטני (1:1) וערכות מקוונות (אונליין) ללימוד עצמי.

המחירים לקורס אמי"ר/ם קבוצתי נעים בין 1500 ש"ח ל-2000 ₪ בדרך כלל וכוללים לרוב כ-7-8 מפגשים, ספר לימוד, מערכת למידה אונליין ואף אחריות על הקורס במקרים מסוימים, כלומר, אפשרות להשתתף בקורס חוזר ללא עלות.

ניתן למצוא גם בחלק מבתי הספר הכנה מזורזת בעלות מופחתת, לדוגמא: מספר שיעורים המתמקדים אך ורק בטכניקות ואסטרטגיות לניהול זמן ומענה נכון על שאלות. חשוב לציין כי האופציה הזו אינה מתאימה לכל הרמות וכמובן שאינה מקיפה את כל תכני הלימוד הנדרשים לבחינה.

המחירים לקורס פרטני מלא נעים בין  2190 ש"ח- 4,590 ₪ שכולל בין 15-24 שעות לימוד פרטניות, התאמת הקצב לתלמיד ובמרבית המכונים גם ספר לימוד, מערכת למידה ועזרי הוראה נוספים.

המחיר לערכות מקוונות ללימוד עצמינע בין 280 ₪ ל- 790 ₪. ערכות אלה כוללות תרגולים של חלקי הבחינה, אוצר מילים ומעקב אחר התקדמות.

אז איך בוחרים איזה קורס אמי"ר מתאים לי?

עוד לפני השורה התחתונה שחשובה לכולנו כנראה, והיא מכמה שקלים ניפרד בעת ההרשמה לקורס, חשוב שתשאלו את עצמיכם את השאלות הנכונות ותבחרו בהתאם: האם אתם מסוגלים ללמוד לבד מול מחשב, ללא מדריך שמכוון ומתקן אתכם? האם יש לכם את המשמעת האישית לתרגל הרבה לבד? מה אתם מקבלים במסגרת הקורס, אילו חומרי תרגול? האם חשוב לכם לדעת מיהם המרצים שמלמדים אותי, מהי הכשרתם? האם חשוב שיתאפשר לכם לחזור על הקורס בשנית וללא עלות? האם אתם מסתדרים בקבוצה, או שמא מעדיף לימוד פרטני ? וכן אכן קבוצה, כמה תלמידים היא מונה?

התשובות לשאלות הללו הן שתקבענה היכן תלמדו. בשוק ישנן לא מעט אופציות למי מכם שמעוניין לעבור את הבחינה. השאלה איזה ציון תשיגו והאם תגיעו למימוש הפוטנציאל שלכם באנגלית.

כדי לעשות זאת בצורה המיטבית יש לבדוק היטב הרבה מעבר למחיר. אז הנה כמה עצות לסיכום:

  1. בעת בחירת הקורס שימו לב שאתם מקבלים את כל התכנים , האסטרטגיות וחומרי הלימוד המקיפים של הבחינה (מה שלא תמיד מתאפשר בקורס אונליין).
  2. תנו את הדעת להכשרת המורה, לניסיונו (רצוי שיהיה מרצה לאנגלית ומתמחה ספציפית בהכנה לאמי"ר/ם) ולזמינותו עבורכם.
  3. אם בחרתם בקורס קבוצתי, תנו את הדעת למספר התלמידים בקבוצה, שהרי יש הבדל מהותי בכיתה המונה עשרות תלמידים ובין כיתה המונה 10 או פחות.
  4. העניקו לכם רשת ביטחון ובחרו את המכון שמאפשר לכם קורס חוזר במקרה של חוסר הצלחה.
  5. בררו אם מתקיימים כמה קורסים במקביל כדי שתוכלו להשלים שיעור במידה ופספסתם וכך לחסוך זמן ועלויות נוספות.