אנגלית היא השפה הרווחת ביותר בעולם – ובמקרים רבים שליטה בה היא קרש קפיצה לעסקאות רווחיות במיוחד. בהתאם מומלץ ליזמים בכל התחומים לוודא שהאנגלית שלהם איכותית, ובמידת הצורך לשפר אותה באמצעות קורס ייעודי – קורס אנגלית עסקית.

מה כוללים לימודי אנגלית עסקית?

קורס אנגלית עסקית זה קורס ייעודי למי שרוצה לשלוט בשפה הנפוצה ביותר בעולם (עפ"י הערכות שונות שולטים בה ברמה כזו או אחרת לפחות 1.5 מיליארד בני אדם, כמחציתם ברמה של שפת אם), ובפרט להיות מסוגל לעשות עסקים באנגלית.

בהתאם כולל קורס אנגלית עסקית תכנים ספציפיים ליזמים ולמי שרוצים למכור מוצרים כאלה ואחרים ברחבי העולם, לייבא ממדינות רחוקות מאיתנו חומרי גלם או מוצרים מוגמרים, לעבור לעבוד בחו"ל וכו'. בין התכנים שעשויים לכלול קורסי האנגלית העסקית: הכנת מצגות בשפה זו, הכנה לראיונות עבודה באנגלית, כתיבת קורות החיים בשפה הפופולרית, ניסוח מיילים בז'רגון הנכון בענף הפעילות שלכם ועוד ועוד. עוד כדאי לדעת שבמידת הצורך יכול בעל עסק שמבקש להתרחב וליהנות מכל היתרונות של פעילות בינלאומית לקבל תמיכה גם לאחר סיום הקורס.

מה ההבדל בין האנגלית העסקית לאנגלית הרגילה?

הצורך בפיתוחו של קורס ייעודי לאנשי עסקים נובע מההבדל הבלתי מבוטל בין אנגלית עסקית לבין אנגלית רגילה. אמנם כמובן שהבסיס הוא תמיד פשוט השפה האנגלית, אבל אצל אנשי עסקים ישנו צורך חשוב במיוחד לשלוט בעולם המונחים הרלוונטי לתחום פעילותם ובנוסף להכיר על בוריים את כל המונחים העסקיים המקובלים באופן כללי בעולם הפיננסי, בתחומי היצוא והיבוא ובאופן כללי כשמבצעים אינטראקציות עסקיות – באופן טבעי מדובר על סט רחב מאוד של מילים וביטויים שלימודים רגילים שלא במסגרת קורס אנגלית עסקית לא מקנה, ולמעשה גם במסגרת לימודי האנגלית בתיכון ואפילו במסגרות אקדמיות כלל נוגעים בו (שכן הם לא משרתים את כלל הציבור אלא רק את האוכלוסייה הספציפית של אנשי העסקים). בנוסף להעשרת אוצר המילים במידה משמעותית, קורסי האנגלית העסקית גם מקנים ליזמים, יבואנים, יצואנים וכל מי שרוצה ליהנות מקריירה בחו"ל גם דרכי ניסוח מקובלות בשפה האנגלית כשמתבצעות אינטראקציות שכאלה, ועוד תרומה חשובה של הקורס הוא חיזוק הביטחון העצמי – ישנם לא מעט אנשי עסקים שחוששים לדבר באנגלית, והדבר ניכר בהם ובסופו של דבר מחבל בסיכוייהם לבצע עסקאות שעשויות להתגלות כמשתלמות מאוד. לאחר השלמת קורס אנגלית עסקית איש העסקים בוטח ביכולתו לנהל תקשורת מלאה ומדויקת בשפה זו, ופנוי מבחינה מנטלית להביא לכל משא ומתן את מלוא יכולותיו.

איך ניתן ללמוד את האנגלית העסקית?

קורס אנגלית עסקית מוצע במתכונת קבוצתית כשישנה הקפדה של ממש על קבוצות קטנות (עד 5 משתתפים) שמאפשרות למידה איכותית. אופציה נוספת היא שיעורים פרטיים, שאותם יכול איש העסקים לקבל במועדים האופטימליים מבחינתו, וכמובן שבדרך זו הלמידה מהירה אף יותר בזכות היחס האישי לגמרי. עוד אפשרות היא קורס שמועבר באופן מרוכז במשרדי חברה לעובדים שהחברה רוצה כי ישפרו את האנגלית העסקית שלהם.

קהל היעד של לימודי האנגלית העסקית

קהלי היעד העיקריים של לימודי האנגלית העסקית הם יזמים, אנשי עסקים, יבואנים, יצואנים, מנכ"לים, סמנכ"לים, מנהלים בדרגי הביניים, מהנדסים, עובדים בתחומי הפיננסים, הרכש או המכירות. ישנם כמובן עוד ישראלים ששיפור האנגלית העסקית עשוי לתרום להם רבות.

איך תוכלו לשפר עוד יותר את השליטה בשפה?

הביקוש לקורסי אנגלית עסקית נמצא במגמת עלייה מובהקת לנוכח הגלובליזציה המואצת של העולם. מומלץ במקביל ללימוד המקצועי לתרגל עוד ועוד דיבור בשפה זו כולל בז'רגון המקצועי הייחודי, קריאת תכנים באנגלית, האזנה לתכנים בשפה זו ובאופן כללי שימוש בה.