ב-1959 – הרבה לפני האינטרנט והסלולר – הציג חוקר התקשורת המבריק מרשל מקלוהן מונח שמיד תפס את האוזן ומשך תשומת לב רבה: הכפר הגלובלי. לפי מקלוהן, תקשורת המונים והאפשרות להעביר מידע רב במהירות ובקלות לכל פינה ברחבי העולם הפכו אותו למעין כפר גדול שבו כל אחד יכול ליצור כל אינטראקציה שירצה עם כל אדם אחר. המהפכה הראשונה שהחלה את התהליך הייתה מהפכת הדפוס, וההתרחבות המהירה של האינטרנט האיצה כמובן את הגלובליזציה. בכפר הגדול שבו אנחנו חיים מדברים שפות רבות, אבל גם כך ישנה שפה שמתבלטת מעל כולן ומי שרוצה להצליח באמת במאה ה-21 חייב לשלוט בה היטב: אנגלית, כמובן. בפרט כך הדבר בעולם העסקים ועל כן באופן טבעי לימודי אנגלית עסקית זוכים לביקוש רב.

מי יכול להרוויח בזכות לימודים אלה?

לימוד אנגלית עסקית עשוי להניב תועלת רבה לכל מי שהעיסוק שלו כולל אינטראקציות מסחריות עם גורמים מעבר לים. קהלי יעד רלוונטיים במיוחד של לימודים אלה הם:

* יצואנים – כשהעולם הוא כפר גלובלי ניתן למכור סחורות וגם שירותים לא רק בישראל אלא לכל אנשי הכפר, ונשי עסקים רבים אכן מנצלים את האופציה ומייצאים מוצרים כאלה ואחרים לשלל מדינות ברחבי העולם. ב-2017 חצה היקף היצוא השנתי מישראל את רף 100 מיליארד הדולר (לשם השוואה: ב-2008 עמד היקף היצוא השנתי מישראל על כ-61 מיליארד דולר "בלבד"), כך שברור מדוע ישנו צורך הולך וגדל בשליטה באנגלית ובפרט באנגלית העסקית.

* יבואנים – במקביל להתרחבות ענף הייצוא, ישנו גידול דרמטי בייבוא סחורות שכדאי יותר לייצרן במקומות אחרים בכפר הגלובלי. לימודי אנגלית עסקית מתאימים כמובן מאוד גם ליבואנים שרוצים לאתר את ההזדמנויות הטובות ביותר ברחבי העולם בכל נקודת זמן ולנהל מו"מ אפקטיבי שיוביל לתנאים מיטביים.

* אנשי צוות בתחומי השירות, הפיננסים, הרכש, המכירות ועוד – בכל חברה שמנהלת אינטראקציות שונות עם גורמים מעבר לים ישנם לא מעט אנשי צוות שעבודתם כוללת תקשורת עם גורמים מקצועיים בחו"ל. על-מנת שהתקשורת תהיה הטובה ביותר האפשרית אנגלית עסקית ברמה גבוהה הינה חובה.

*  מנהלים – קהל יעד נוסף של לימודי אנגלית עסקית הוא מנהלים, ובפרט אלה הבכירים ובדרגי הביניים שמבחינתם שליטה מלאה ברזי האנגלית העסקית היא כלי חיוני בארגז הכלים שלהם.

איך כדאי ללמוד אנגלית עסקית?

קורס אנגלית עסקית אפשר ללמוד במספר דרכים שכולן אפקטיביות – הבחירה היא בהתאם להעדפות הספציפיות של כל אחד ואחת ובהתאם לשגרת היום שלהם.

דרך אחת היא שיעורים פרטיים. באופן טבעי זוהי הדרך האפקטיבית מכולן, שכן התלמיד או התלמידה זוכים למלוא תשומת הלב של המורה, ללמידה מעמיקה של הז'רגון המקצועי הרלוונטי ביותר לגביהם ולאפשרות לקבוע את השיעורים כשהכי נוח להם. דרך שנייה היא לימודי אנגלית עסקית בשיעורים קבוצתיים. כשהקבוצה קטנה – עד 5 תלמידות ותלמידים – היחס עדיין אישי והלמידה יעילה, ובנוסף עשויות להיווצר בקבוצה אינטראקציות שמחזקות את השליטה באנגלית (ואפילו עשויות להוביל להזדמנויות עסקיות מעניינות).

דרך שלישית היא לימוד במקום העסק – דרך זאת רלוונטית לחברות שמבקשות להקנות את השליטה באנגלית העסקית למספר עובדים ביחד.

מה לומדים בקורס האנגלית העסקית?

לימודי אנגלית עסקית כוללים מספר מרכיבים חשובים:

* העשרה של אוצר המילים הן באופן כללי ובפרט עם הביטויים והמונחים הרלוונטיים ביותר לאנשי העסקים.

* הקניית סגנונות כתיבה ודיבור שונים שמתאימים לעולם העסקים של ימינו.

* ניסוח פניות בכתב ומיילים.

* הכנת מצגות באנגלית (עסקית, כמובן).

* דיאלוגים ודיונים בנושאים מתוך עולם העסקים העכשווי.

באופן טבעי הלימודים מתנהלים במלואם בשפה האנגלית כך שמתבצע תרגול נרחב ובהתאם השליטה משתדרגת במידה רבה מאוד.