למונח "לבוש עסקי" אין הגדרה אחידה בכל רחבי ארצות הברית. הלבוש הנחשב להולם לעבודה ולפגישות עסקיות תלוי, לפחות בחלקו, במדינה שבה עושים עסקים, בתרבות המקומית ובמזג האוויר.

לדוגמה, בצפון-מזרח ארה"ב מקובל להתלבש באופן רשמי יותר – חליפה, חולצה מכופתרת, מקטורן, עניבה, חצאית ונעליים אלגנטיות – ואילו קוד הלבוש לאורך החוף המערבי ידוע כנוקשה הרבה פחות.

ככלל, אם אתם לא בטוחים מה מצופה מכם ללבוש, עדיף שתתלבשו באופן שמרני יותר עד שיתבהר לכם מה קוד הלבוש המקובל במקום.

  • גברים אמורים ללבוש חולצה מכופתרת, חליפה ונעליים אלגנטיות. לרוב יש גם לענוד עניבה, אך לא בכל המדינות. הצבעים צריכים להיות צבעים שמרניים כגון שחור, כחול, אפור וכדומה.
  • נשים אמורות להתלבש צנוע יחסית ולא לעטות איפור או תכשיטים רבים מדי. מחשופים גדולים, חצאיות קצרצרות ובגדים צמודים אינם נחשבים כמתאימים לסביבה עסקית.

אם אתם מתבקשים לבוא לעבודה ב"לבוש עסקי", אתם מצופים להיראות מוקפדים וייצוגיים.

במהלך הפגישה קחו דוגמה משאר הנוכחים, אבל לרוב זה נחשב מקובל לגמרי להסיר את המקטורן.

"שישי חופשי" (כלומר, הגעה לעבודה בלבוש בלתי רשמי בימי שישי) הוא נוהג מקובל בהרבה חברות. בחברות הייטק הרבה פעמים מקובל ללבוש בגדי יום-יום בכל ימות השבוע. לבוש חופשי כולל למשל מכנסי חאקי, חולצה וז'קט. אצל נשים מדובר בלבוש דומה: מכנסיים (אבל לא ג'ינס), חולצה מכופתרת וסוודר אלגנטי.

ואולי פשוט יותר להתמקד במה שלא מומלץ ללבוש: טי-שירט, סווטשירט, ג'ינס (במיוחד סקיני), כובע מצחייה, חצאית קצרצרה, חולצה עם מחשוף עמוק בגב, סנדלי הליכה וכפכפים.

בוודאי אין צורך לומר שחלק בלתי נפרד ממראה מוקפד הוא ניקיון וייצוגיות. אין בעיה בגידול זקן או שפם כל עוד מקפידים לגזום ולטפח אותם. אם יש לכם קעקועים, עליהם להיות מוסתרים מתחת לבגדים ככל הניתן. בדומה לכך, פירסינג צריך להיות מינימלי ביותר – בתחומים רשמיים יותר כגון בנקאות, ביטוח ומשפט ההמלצה היא שלגברים לא יהיה פירסינג בכלל ואילו לנשים מקסימום זוג חורים באוזניים לעגילים.

כדאי לדעת שכיום חברות רבות מאפשרות לאנשים להתלבש לעבודה באופן חופשי יחסית, אבל גם הן דורשות מעובדיהם להקפיד יותר על לבושם בפגישות עם לקוחות.

בתעשייה הטכנולוגית ובחברות סטארט-אפ הכללים הם שונים מאשר בתחומים אחרים. בהחלט אפשר לצפות שהנהלת החברה תופיע למשרד בג'ינס. אך גם במקרה כזה, כאשר מתקיימות פגישות עם לקוחות המגיעים מתחומים עסקיים אחרים יש צורך להתאים את הלבוש למוסכמות המקובלות בתחום שלהם ולהפגין את הידע והשליטה שלכם באנגלית עסקית.