ניגש/ת בקרוב למבחן אמיר או מבחן אמירם? כאן תמצא/י הרבה שאלות תרגול הן בפורמט של מבחן אמיר והן בפורמט של מבחן אמירם. אבל חשוב להבין – פתרון שאלות או אפילו מבחן שלם לדוגמא אולי יעמיק את ההיכרות שלך עם מאפייני הבחינה אך לא באמת יעזור לך להשתפר בפתרונה. כדי להגיע לשיפור של ממש, יש לעבור הכנה מקיפה יותר, המתמקדת במתן שיטות לפתרון כל סוג שאלה, העשרת אוצר המילים שלך באנגלית אקדמית, שיפור יכולת הקריאה וטיפים לניהול הזמנים הנכון בבחינה.

קורס אמיר/ם ב-TopPrep מרכז את כל הידע והתרגול הנדרשים על מנת לעבור את מבחן אמיר או את מבחן אמירם בציון המרבי.

לחוצים בזמן וכסף או סתם מעדיפים למידה בפורמט דיגיטלי? נסו את קורס אמיר/ם אונליין של TopPrep

 

תרגול מבחני אמיר רשמיים

המקור הטוב ביותר לתרגול שאלות אמיר”ם ואמי”ר הוא המבחנים לדוגמא של המרכז הארצי לבחינות ולהערכה, הגורם הכותב את הבחינות.

חשוב לשים לב: ארבעת המבחנים הראשונים הם בפורמט הישן של הבחינה, שכלל שאלות רבות יותר. החמישי הוא בפורמט הנוכחי, אבל השאלות בבחינה נעשו קשות ומורכבות יותר בשנים שעברו מאז שהוא נכתב.

 1 

 2   

 3 

 4 

 5  

פתרונות של מדריכי ניב רווח למבחני אמיר לדוגמא של המרכז הארצי

 

תרגול פרקי אנגלית מהמבחן הפסיכומטרי

הפורמט של פרקי מבחן אמי”ר זהה לחלוטין לזה של פרקי האנגלית במבחן הפסיכומטרי, ולכן ניתן להשתמש בפרקי פסיכומטרי לצורך הכנה למבחן אמי”ר.

היתרון העיקרי של שימוש במבחן הפסיכומטרי בשביל תרגול מבחן אמיר הוא שנוסחי בחינות העבר של הפסיכומטרי זמינים לכול.

כדי להתנסות ברמה העדכנית והקשה יותר של השאלות המופיעות במבחנים, כדאי לנסות לפתור את הפרקים שהופיעו במועדי הבחינה העדכניים ביותר.

חשוב לשים לב: כדי לדמות מבחן אמי”ר, יש לפתור ברצף שלושה פרקי פסיכומטרי (בכל מבחן יש שני פרקי אנגלית בלבד) ולהקדיש לכל אחד מהם עשרים דקות בדיוק.

חורף 2020

סתיו 2020

קיץ 2020

אביב 2020

חורף 2019

סתיו 2019

קיץ 2019

אביב 2019

 

תרגול מבחני אמירם לדוגמא

מבחן אמירם הוא מבחן ממוחשב ואדפטיבי. משמעות הדבר היא שהמחשב מגיב בזמן אמת לתשובות של הנבחנ/ת. אם התשובה נכונה, הוא ייתן לנבחנ/ת שאלה ברמה גבוהה יותר. אם התשובה אינה נכונה, הוא ייתן שאלה ברמה נמוכה יותר.

מכיוון שקיום מבחן אדפטיבי דורש איסוף מידע מכמות עצומה של נבחנים, אף אחד ממבחני האמירם לדוגמא הנמצאים באינטרנט אינו פועל כמו מבחן אמירם אמיתי. מה שכן, מבחנים אלה יכולים לתת לך תמונה לא רעה של איך זה להיבחן מול מחשב, עם שעון עצר.

מבחן אמירם לדוגמא של אתר פטור (כולל שעון, סימון התשובות הנכונות, הסברים לתשובות וניתוח הציון. הזמנים במבחן זה משקפים את הזמנים במבחן האמיתי.)

מבחן אמירם לדוגמא של E.Z WAY (כולל שעון ודו”ח ניתוח ביצועים. חשוב לשים לב: מספר השאלות והזמנים המוקצבים אינם משקפים את אלה הניתנים בבחינה עצמה)

 

תרגול מבחני אמיר לדוגמא

מבחן אמיר הוא מבחן כתוב, שנעשה באמצעות נייר ועיפרון וכולל שימוש בדף לסימון תשובות. לכן, יש יתרון לכך שהתרגול אליו ייעשה בתנאים דומים.

כדאי מאוד לדעת: פרק שלם במבחן אמיר מכיל 22 שאלות, שיש לפתור תוך 20 דקות בדיוק.

TopPrep (פרק אחד, כולל קובץ PDF להדפסה, דף לסימון תשובות, מפתח תשובות נכונות, הסברים לתשובות וטבלה לחישוב הציון המשוער. רמת השאלות ומספרן משקפים את הרמה והפורמט העדכניים של המבחן.)

פטור (פרק אחד, כולל שעון, סימון תשובות נכונות, הסברים לתשובות וניתוח הציון. חשוב לשים לב: מספר השאלות והזמנים המוקצבים בפרק משקפים את הפורמט הקודם של הבחינה, לא את העדכני.)

מכון נועם (פרק אחד, כולל שעון, סימון תשובות נכונות, הסברים לתשובות וניתוח הציון. חשוב לשים לב: מספר השאלות והזמנים המוקצבים בפרק אינם משקפים את אלה שבבחינה עצמה.)

ניב רווח (פרק אחד, כולל שעון, סימון תשובות נכונות והסברים לתשובות. חשוב לשים לב: מספר השאלות והזמנים המוקצבים בפרק אינם משקפים את אלה שבבחינה עצמה.)

 

בהצלחה!