לפני שמתחילים בתהליך ההכנה למבחן ה-GMAT, כדי להחליט על הדרך המתאימה לנו ביותר, מומלץ לבצע מבחן GMAT כדי לדעת מה עומד לפנינו במבחן מבחינת סוגי השאלות, רמת המתמטיקה, האנגלית, אילוצי הזמן המוטלים עלינו וכדומה. על מנת לעשות זאת יש להכנס לאתר הרישמי של ה-GMAT בלינק:http://www.mba.com/the-gmat/download-free-test-preparation-software.aspx ולהוריד את התוכנה למחשב (בכפתור Download GMATPrep). יהיה עליכם למלא את הפרטים על מנת להתקדם אם אין לכם כבר סיסמא באתר.

אחר הורדת התוכנה, כנסו ל-Take a practice exam, שם תראו 2 מבחנים. כנסו למבחן הראשון. אם יהיה ברצונכם לבצע רק את הפרק הכמותי או המילולי, תאלצו לדלג על החלקים של החיבור (Analytical Writing Assessment), על החלק של Integrated Reasoning עד שתגיעו לפרק הכמותי ואחריו למילולי. אם אתם עושים רק את הכמותי, פשוט נחשו את התשובות על הפרק המילולי, שהוא החלק האחרון של הבחינה.

תוכנה זו מכילה גם שאלות GMAT לדוגמה נוספות שמומלץ לתרגל. שאלות אלה מופיעות ב-Practice Answering questions.

החסרון של ביצוע מבחן GMAT מהתוכנה הרישמית הוא ששני המבחנים של ה-GMATPprep הם המבחנים הטובים ביותר מבחינת היכולת לנבא את הציון שלכם בבחינה ולכן ברגע שפותרים מבחן אחד בתחילת הדרך, לא תוכלו לקבל בעזרתו בהמשך הדרך (לפני שתיגשו לבחינה) חיזוי מדויק לציון כי חלק מהשאלות שהופיעו בבחינה הראשונה יופיעו בפעם השנייה שתפתרו את המבחן. עם זאת, לא כולם זוכרים שאלות GMAT, ותלמידי GMAT רבים עוברים תהליך הכנה לבחינה לפני שניגשים אליה, כך שעובר זמן מכובד בין ביצוע המבחן הראשוני לביצוע מבחן הסיום (מבחן שמבצעים לפני שממש ניגשים) ולאחר תהליך הכנה המבחן ניראה שונה לחלוטין מאיך שהוא נראה בהתחלה, כאשר אין הרבה ידע על הבחינה.

הציון שתקבלו יופיע לאחר סיום הבחינה בעמוד הציונים. בצד שמאל מתחת ל-scaled score תוכלו לראות אותו. קחו בחשבון שבפרק המילולי הממוצע העולמי בתקופה האחרונה הוא 27.8 ובפרק הכמותי הממוצע הוא 36.6. כך שתוכלו למקם את הציון שלכם בהתאם לציון היעד שלכם.

מבחן GMAT בחינם נוסף תוכלו למצוא באתר של Manhattan GMAT בלינק:http://www.manhattangmat.com/free-gmat.cfm

אך המבחן מתוך האתר הרישמי תמיד ייתן את האינדיקציה הטובה ביותר לנקודת הפתיחה מכיוון שזהו מבחן הכולל שאלות אמיתיות מתןך מבחנים וכתוב ע"י אותו גוף שכותב את הבחינה בעצמו. מבחני סימולציה אחרים יכולים להיות לפעמים קלים מידי או קשים מידי בהשוואה למבחן האמיתי בין אם בגלל שהגוף שכותב אותם אינו הגוף המקורי ואז השאלות קצת שונות משאלות מקור או בגלל שהמודל האדפטיבי שמשתמשים בו בסימולציה אינו מדוייק, כלומר אינו מדמה מספיק טוב את המודל המקורי הסודי.

בהצלחה