מבחן TOEFL הוא מבחן מיון באנגלית למסגרות לימוד אקדמיות בחו"ל. סטודנטים ישראליים המעוניינים ללמוד בחו"ל, ובעיקר בארה"ב ובאירופה, נדרשים בדרך כלל על ידי המסגרות אליהם הם מגישים מועמדות לעבור גם מבחן טופל כחלק מתהליך הקבלה.

כאשר החומר של המועמד מגיע אל האוניברסיטה, במיוחד אם מדובר באוניברסיטה יוקרתית, מועמד זה מתמודד מול מועמדים רבים אחרים מהעולם כולו אשר לרובם הישגים טובים עד מצוינים. על מנת לבלוט ולהשיג ציון מרבי, יש להתכונן היטב לבחינה זו. ישנן שתי דרכים להתכונן למבחן: באופן עצמאי ובאמצעות קורס TOEFL מקצועי. מכיוון שציון הטופל הינו כה קריטי בקבלה ללימודים גבוהים בחו"ל, מומלץ להשקיע ולהשתתף במסגרת קורס TOEFL מקצועי.

היתרונות של קורס TOEFL מקצועי על פני למידה באופן עצמאי

  • קבלת טיפים וכלים שלא ניתן ללמוד לבד: במסגרת קורס טופל איכותי מקבלים התלמידים כלים וטיפים אשר יקלו עליהם בכל חלקי הבחינה. טיפים וכלים אלו פותחו על ידי צוות בית הספר בו פותח הקורס. צוות זה מתמחה בבחינת TOEFL ומכיר אותה על בורייה על כל חלקיה. כלים כמו קריאה מהירה, דרכים ללמוד אוצר מלים גדול בפרק זמן קצר, כלים ללמוד ולזכור כללי דקדוק נכונים באנגלית ועוד.
  • משוב מקצועי ואמין על רמת האנגלית של הסטודנט מבחינת יכולות הדיבור והכתיבה שלו: כאשר לומדים לבד קשה מאד לתלמיד עצמו להעריך את רמת האנגלית שלו. יכול להיות מצב בו תלמיד יחשוב שרמת האנגלית שלו מצוינת, בעוד שאדם מקצועי יעריך את רמת האנגלית שלו כבינונית בלבד. המורים במסגרת קורס TOEFL יודעים מהי רמת האנגלית הנדרשת כדי לקבל ציון גבוה בבחינה. כמו כן יש להם אומדן לגבי רמת האנגלית הממוצעת של הנבחנים הישראלים. מרצה בקורס יוכל להעביר משוב מקצועי ואובייקטיבי לגבי רמת האנגלית של התלמיד, ולתת לו אומדן לגבי הדרך שעליו לעשות עד שיגיע לרמת האנגלית הגבוהה הנדרשת לבחינה הן מבחינת יכולות הדיבור והכתיבה באנגלית הנדרשים בבחינה.
  • מסגרת זמן מוגדרת מראש ללימוד לבחינה: רוב הניגשים לבחינת טופל הינם אנשים עובדים ועסוקים. לאנשים עסוקים קשה פעמים רבות להגדיר מסגרת זמן קבועה ומסודרת ללימוד לבחינה. פעמים רבות קורה כי הלימוד לבחינה נדחה לשעות הערב המאוחרות כאשר התלמיד עייף ולא מרוכז, או שהלימוד למבחן נדחק לסוף הרשימה בסדרי העדיפויות. קורס טופל יוצר מסגרת של ימים ושעות קבועים אותם מפנה התלמיד ביומנו ללימוד לבחינה. מסגרת הזמן מעניקה לתלמיד שקט נפשי וידיעה כי הוא מקדיש לבחינה את זמן הלימוד הנחוץ. בשאר הזמן הוא חופשי לעסוק בענייניו.
  • חומרי תרגול מגוונים ומעודכנים: חומרי התרגול אליהם ניתן להגיע באופן עצמאי הם לרוב מצומצמים ואף מיושנים יחסית. חומרי התרגול בקורס TOEFLL הם מגוונים ומתעדכנים מדי קורס.

קורס טופל – כרטיס הכניסה לאוניברסיטאות יוקרתיות בחו"ל

מוסכמה ידועה היא שככל שמשקיעים, כך גובר הסיכוי לתוצאות טובות יותר. לכן, כדי להצליח במבחן כה קריטי כמו מבחן טופל, מומלץ להיעזר בכל כלי עזר אפשרי, כאשר המרכזי שבהם, הוא קורס טופל מקצועי.