אם אתם עומדים להירשם ללימודים גבוהים, יתכן שכבר שמעתם על כל מיני בחינות בעלי שמות מעורפלים – המבחן הפסיכומטרי, מבחן אמיר וגם מבחן אמירם. בעוד שהבחינה הפסיכומטרית כוללת כמה חלקים שונים (אנגלית, חשיבה מילולית, חשיבה מתמטית) מבחני אמיר או אמירם בודקים אך ורק את הידע שלכם באנגלית. וזה ממש שלא משנה אם יש או אין לכם בגרות באנגלית בציון כזה או אחר. ישנה סבירות גבוה מאוד כי קורס למבחן אמיר יעזור לכם. הכירו את המציאות לעומת המיתוסים וכך תוכלו לתכנן את הצעד הבא שלכם.

קורס למבחן אמיר – לא לאנגלית מדוברת

היצע הקורסים באנגלית נרחב למדי ולצד קורסים כדוגמת קורס למבחן אמיר יש גם קורסים לאנגלית מדוברת. אם אתם עומדים לצאת לרילוקיישן בחו"ל, מיקוד באנגלית מדוברת ובפרט באנגלית עסקית יועיל לכם. קורס הכנה למבחן אמיר זה משהו אחר. זה לא קורס רלוונטי אם מה שאתם רוצים זה להמריא לטיול הגדול ולדבר אנגלית חופשי. המטרה כאן אחרת והיא – להכין אתכם כהלכה לקראת הלימודים הגבוהים שלכם.

בלימודים הגבוהים בארץ, גם אם הם נערכים בשפה העברית, יש מרכיב חשוב של שליטה באנגלית. יש טקסטים שונים באנגלית ולפעמים גם ספרים מאוד מרכזיים הכתובים באנגלית. המחקר בעולם מפורסם בעיקר בשפה זו ולכן זו למעשה שפת האקדמיה הבינלאומית. בזכות קורס למבחן אמיר אתם משיגים שתי ציפורים במכה אחת. אתם משפרים לאין ערוך את שליטתכם בשפה הנחוצה לקראת הלימודים הגבוהים. בנוסף, אתם גם מעלים את סיכוייכם לסיים בציון גבוה יותר. במהלך הקורס פותרים מבחן אמיר לדוגמא ועוד אחד ועוד אחד. והציון הגבוה יותר שתקבלו יאפשר לכם להירשם לקורס מתקדם באוניברסיטה או במכללה ויש גם כאלה שמצליחים בעקבות הקורס להוציא פטור מלא מהשתתפות בקורס חובה באנגלית אקדמאית.

זה לא במקום בגרות

מבחן אמיר, חשוב להדגיש, איננו חלופה לתעודת בגרות או לציון באנגלית. אי אפשר להסתמך על קורס למבחן אמיר בלבד אם לא עומדים בדרישות המינימום מבחינת ציוני הבגרות. מצד שני, גם אי אפשר לסמוך בהכרח על ציון גבוה באנגלית בתיכון כאשר עומדים בפני בחינת אמיר. הכנה למבחן אמיר שונה מאוד מאותם לימודים בתיכון. אלה הם לימודים הממוקדים בבחינה שעל הפרק. אלה הם לימודים שבהם מתרגלים בדיוק את אותו הסגנון של השאלות שאותו אוהבים כל כך מחברי הבחינה. רשמו לעצמכם: אם אתם רוצים לשפר בגרות באנגלית, קורס אמיר בהחלט לא יזיק אבל הדגשים שבו שונים.

בין אמיר לפסיכומטרי

מבחן אמיר איננו מבחן פסיכומטרי, אבל יש להם יסוד משותף. גם בפסיכומטרי יש מרכיב של אנגלית, לצד שאלות שונות במתמטיקה ובשפה העברית, שאלות בלוגיקה, היגיון והסקת מסקנות. חשוב לדעת כי גם אם אמיר איננו תמיד תחליף לפסיכומטרי, לפעמים הוא בהחלט יכול להיות כזה.

בעלי ציונים גבוהים בבגרות עשויים לגלות כי הם פטורים מהצורך להיבחן בבחינה הפסיכומטרית (בהתאם למדיניות של מוסד הלימודים או הפקולטה שבוחרים). אולם מבחן הבודק את הידע באנגלית הינו חובה, אז במקום לגשת לבחינה הפסיכומטרית הארוכה והלא רלוונטית, ניגשים רק למבחן אמיר. בזכות ההכנה למבחן, בקורס ייעודי, מגיעים להישגים טובים יותר באקדמיה באותם המקומות שבהם זקוקים לידע בשפה.

אגב, יתכן מאוד שכבר נבחנתם בבחינה הפסיכומטרית אולם אתם מעוניינים לשפר את הציון באנגלית (כדי לקבל פטור מאנגלית אקדמית). גם במקרה זה, לא חייבים להיבחן שנית בפסיכומטרי וניתן בהחלט להיבחן בבחינת אמיר, לשפר את הציון ולהתקדם צעד גדול לעבר הפטור מאנגלית. קורס הכנה יסייע לכם בכך.