ספרים מומלצים ללימודי GMAT

סטודנטים רבים המעוניינים ללמוד מנהל עסקים בארץ ובחו"ל נדרשים לעבור את מבחן ה-GMAT (ראשי תיבות של Graduate Management Admission Test). ישנן דרכים רבות ומגוונות להתכונן למבחן זה – כגון קורסי הכנה, שיעורים פרטיים או הכנה עצמית – וחשוב שכל נבחן יבחר בדרך המתאימה לו וזאת שתביא אותו למקסימום, אך בחירה חשובה לא פחות היא בחומרי הלימוד והתרגול הטובים ביותר.

ספרי תרגול ללימודי GMAT

ישנם בתי ספר שונים בארץ ובעולם שמכינים נבחנים ל-GMAT וחלקם אף כותבים ומוכרים ספרי הסברים ותרגול. ביניהם נמנים Kaplan, Manhattan GMAT, Princeton Review ועוד. חשוב מאוד להבין שחומרי התרגול בספרים אלה אינם שאלות שנכתבו על-ידי הגוף הרשמי של ה-GMAT אלא על-ידי מדריכי GMAT וכותבי תכנים, שחלקם מנוסים ומקצועיים יותר וחלקם פחות. יש לקחת בחשבון שעל מנת לכתוב שאלת GMAT בפרק הכמותי, ואף יותר מכך בפרק המילולי, יש לשלוט ברזי הבחינה ובחוקי כתיבת שאלות לבחינה, כישורים שנרכשים בעקבות ניסיון רב עם שאלות GMAT והבנת הבחינה והכישורים הנבדקים בה לעומק ולאורך שנים. מסיבה זו חומר התרגול הטוב ביותר למבחן ה-GMAT הוא ספרים שנכתבו על-ידי הגוף הרשמי שכותב את הבחינה עצמה, כלומר ה-GMAC.

הערכה הרשמית המוכרת והממולצת ביותר, אם כך, היא:
The Official Guide for GMAT Review 2015 Bundle (Official Guide + Verbal Guide + Quantitative Guide).

זוהי ערכה שמכילה תרגול רב של שאלות שהיו במבחני עבר. היא כוללת את המדריך הרשמי הכמותי, המדריך הרשמי המילולי והמדריך המלא, שכולל תרגול מילולי וכמותי רב שאינו מופיע במדריך המילולי ובמדריך הכמותי. חשוב לציין שספרים אלה אינם ספרי הכנה שמכילים כלים, טכניקות ושיטות עבודה להצלחה בבחינה, אלא בעיקר תרגול. ספרי הכנה שכן מספקים כלים ושיטות עבודה הם לדוגמה ה-Strategy Guide של מנהטן או ספרי הכנה של חברת קפלן העולמית. החיסרון המרכזי של ספרים כאלה הוא שהם מכוונים יותר לאנשים בעלי אנגלית שפת אם ולעתים ההסברים בהם (בעיקר בפרק המילולי) אינם מספיקים עבור נבחנים ישראלים. בנוסף, איכות ההסברים בהם לא תמיד גבוהה.

תרגולי GMAT ממוחשבים

עקב חשיבות התרגול מחומרי מקור של הבחינה, כלומר משאלות עבר שנכתבו על-ידי אותו גוף שכותב את המבחן, גם התרגולים הממוחשבים הטובים ביותר הם קודם כל חומרי מקור. באתר הרשמי יש מספר תרגולים חשובים שניתן לרכוש, כגון GMATPrep Question Pack 1, שמכיל 200 שאלות כמותיות, 180 שאלות מילוליות ו-24 שאלות Integrated Reasoning (חלק נפרד מהכמותי והמילולי). כיום ערכת הספרים המעודכנת ביותר (2015) של המדריך הרשמי שהזכרתי קודם מכילה גם קודים לאתר שמלווה את הספרים ובו נמצאות השאלות של הספרים גם בגרסה ממוחשבת ועם אפשרות לבנות סטים של שאלות לפי רמת קושי ומספר שאלות רצוי. בנוסף, ישנם אתרים רבים שמציעים תרגול ממחושב. תרגולים אלה ברובם פחות מומלצים, בעיקר בפרק המילולי, מכיוון שלא כל חברה מספיק בקיאה בבחינה כדי לכתוב שאלות שמדמות את השאלות בבחינה ברמה מספקת.

קישורים שימושיים בלימודי GMAT

בהצלחה!