אם זו הפעם הראשונה שבה אתם שומעים על הקורס שנקרא קורס gmat, יתכן שאתם לא כל כך מבינים על מה מדובר. יתכן שאתם סבורים שמדובר בראשי תיבות המייצגים איזו שיטת ניו אייג' כדוגמת NLP אבל למעשה זה משהו אחר לגמרי. מדובר בקורס שמכין אתכם למבחן ששמו המלא הינו Graduate Management Admission Test. הקורס עשוי להיות חשוב, אפילו חיוני בשביל העתיד שלכם.

קורס gmat ומי צריך אותו

באופן כללי, ניתן לומר כי קורס gmat הוא קורס שנועד למנהלים או לאלה השואפים להיות מנהלים. ליתר דיוק, את הקורס הזה צריכים כל אלה המבינים כי הדרך לניהול ולתפקידים בכירים ומשפיעים עוברת על ספסלי האקדמיה, בפקולטות לניהול.

מוסדות הלימוד המובילים בעולם, שמציעים תוכניות לימוד לתואר שני במנהל עסקים מחייבים את המועמדים להיבחן במבחן הזה. לא רק בחו"ל אלא גם בארץ נהוג לדרוש מהמועמדים לתואר השני להיבחן בבחינה הזאת שבה נעשה שימוש במחשב. ולא – אם אתם סבורים כי לימודי התואר הראשון במנהל עסקים או בתחום אחר מכינים היטב לאתגרי המבחן, טעות בידכם. זו בדיוק הסיבה לכך כי כל מי שרוצה לשפר את סיכויי הקבלה שלו וכל מי שהעתיד המקצועי או האקדמי חשוב לו, ייעזר בקורס שנבנה במיוחד כהכנה מקיפה למבחן.

מה אני צריך לדעת על הקורס?

אחד הדברים המרכזיים שכדאי לדעת לגבי קורס gmat, מעבר לחשיבותו מבחינת העתיד האקדמי שלכם זה העובדה שהוא כולל מידה ניכרת של אנגלית. מכיוון שמדובר במבחן בינלאומי, מכיוון שהוא אחיד ולא מתנהל בעברית, ההכנה נועדה למקד את תשומת הלב באתגר שהוא לא רק להבין את השפה אלא גם לענות נכון ומדויק.

כעיקרון, אנשים שעומדים להיבחן בחו"ל צריכים לשים יותר דגש גם על שאלות מתמטיות הנכללות בבחינה. בארץ, מוסדות הלימוד הגבוהים פחות שמים על כך את הדגש והדגש העיקרי מוסט אל עבר ההיבט המילולי, הבנה והסקת מסקנות וכן גם הוכחת ידע בדקדוק אנגלי.

כאשר רוצים לבחור קורס gmat חשוב, אם כן, לשים לב שהוא מתרכז באלמנטים החשובים ביותר כאן ועכשיו. קורס השם דגש על החלק שנקרא gmat מילולי מכין את הסטודנט לאותן שאלות ולאותם אתגרים הצפויים בזמן אמת, בבחינה. אגב, כדאי שהתרגול יכלול מגוון רחב של שאלות, כפי שהללו מופיעות בבחינות. ועוד דבר כדאי לדעת – המבחן הוא אישי ויודע לזהות את הרמה של הנבחנים לפי השאלות שעליהן עונים נכון או לחילופין, לא נכון. נבחן שעונה נכון יקבל מהמחשב שאלות בדרגות קושי עולות. תשובה שגויה מביאה להורדת רמת הקושי. למה זה חשוב? מכיוון שבצורה כזאת מקבלים אינדיקציה ליכולת האמיתית של הנבחן ויכולתו להתמודד גם עם שאלות מאתגרות יותר ופחות טריוויאליות.

העדיפו למידה בקבוצות קטנות

אם שמעתם על קורסי הכנה לבחינות שונות שפועלים בשיטת הכיתות העמוסות, כאן זה פשוט לא עובד ולא כדאי. מבנה הבחינה והרמה הגבוהה שלה מחייבת השקעה בלימוד ותשומת לב לכל תלמיד. קורס שמציע למידה בקבוצות קטנות מעניק ערך מוסף מאוד גבוה.

קורס איכותי מתמקד בכמה רבדים במקביל. גם לומדים ומעמיקים בהיבטים של אוצר מילים נדרש (רלוונטי מאוד שיפור בתחום שפת הניהול). במקביל, גם מתמודדים עם סגנון השאלות ודרך העבודה. משפרים את היכולת לעבוד גם נכון וגם מהר, משום שבמבחן יש אלמנט של זמן קצוב ולא תותר חריגה. סימולציות, תרגול, התמדה – כל אלה חשובים מאוד להצלחה בבחינה. והצלחה בבחינה חשובה מאוד לעתידכם, בין אם התכונית היא ללמוד בארץ ובין אם אתם נרשמים ללימודים בחו"ל.