אם אתם עומדים להירשם למוסד להשכלה גבוהה, אין זה משנה אם אוניברסיטה או מכללה, כדאי לכם לדעת מה זה בדיוק קורס אמיר, למה זה חשוב ואיך זה נוגע אליכם. אז ככה, קודם כל אמיר זה בעצם אמי"ר כאשר המשמעות היא צירוף (לא ממש אטרקטיבי) של שלושת המילים אנגלית, מיון ורמות. מסתבר כי כל מוסדות ההשכלה בארץ סבורות, ובצדק, כי כל סטודנט צריך לשלוט ברמה מינימלית של אנגלית בכדי להיות זכאי לדיפלומה. על מנת להעריך את יכולתו של המועמד ללימודים להתבטא, לקרוא ובעיקר להבין את השפה הלועזית החשובה, נולד מבחן זה הייחודי לישראל.

קורס אמיר לשאוף ליותר

על האמת להיאמר – אם יש לכם אנגלית מעולה, אם אתם מדברים שוטף, יודעים את הדקדוק האנגלי על בוריו ויכולים לקרוא כל ספר (אפילו את התנ"ך) באנגלית, סביר מאוד להניח שתוכלו להסתדר גם בלי קורס אמיר. עבור היתר, אפילו אלה שיש להם שליטה די טובה בשפה, הקורס מאוד יעזור, במיוחד אם אתם חושבים קדימה. ואם אתם לא בטוחים האם קורס כזה באמת יעזור לכם להתכונן או שאתם לא צריכים אותו, יש דרך בדוקה לוודא זאת. קחו לעצמכם מבחן אמיר לדוגמא ופשוט תפתרו אותו. אבל תזכרו כי לא מספיק לענות נכון על כמה שיותר שאלות. חשוב לא פחות לענות גם מהר. כי מי שמהסס – עשוי לפספס.

אפשר לומר כי קורס אמיר מתאים לכל מי ששואף ליותר, כלומר לכל מי שרוצה לא סתם להצליח במבחן הזה אלא גם להוציא בו ציון מעולה. זה לא דבר קל ערך ונסביר מדוע. מוסדות ההשכלה הגבוהה נעזרים בתוצאות המבחן כדי לחלק את הסטודנטים לרמות. מי שיצליח בזכות הכנה למבחן אמיר לקבל ציון מעולה, יוכל לקבל פטור מקורס אנגלית באקדמיה. וגם אם לא מקבלים את הפטור המיוחל, כאשר מצליחים להגיע לציון טוב יותר מאשר ללא הכנה אפשר להירשם לקורס מתקדם. כך אפשר לחסוך זמן וכסף. לא צריך לשלם על קורסים בסיסיים באנגלית ולא צריכים להעביר יותר מדי זמן בלימוד קורס שבדרך כלל גם לא נותן נקודות זכות אקדמיות. אבל מה צריך לזכור? אי אפשר לקבל תואר בלי להוציא פטור מלימוד אנגלית או מבלי לעבור בהצלחה קורס אנגלית לפי הרמה שנקבעה לכם.

הכירו את השאלות

במהלך קורס אמיר שמים את הדגש על כמה דברים במקביל. קודם כל, לומדים להכיר את המגוון הרחב של השאלות, כך שלא תופתעו בזמן הבחינה עצמה. בנוסף, לומדים ומתרגלים אוצר מילים, מתמקדים בהיבטים של דקדוק שיעזרו לכם להצליח ולא פחות חשוב – לומדים לענות מהר. בממוצע, כל נבחר נדרש לענות על כל שאלה בפרק זמן של כשישים שניות. אם זה נראה לכם קל, אל תהיו בטוחים בכך. רק אחרי שהתנסיתם בעשרות רבות של שאלות, שבאות האחת אחרי השנייה, תיווכחו לדעת שזה לא פשוט בכלל.

תוך כדי קורס הכנה למבחן אמיר מתרגלים סוגים שונים של משפטים שאותם צריך להשלים או לנסח באופן אחר. בנוסף, מתרגלים הרבה מאוד דגשים הקשורים להבנת הנקרא. במבחן עצמו יופיעו קטעי קריאה תמציתיים אך לאו דווקא פשוטים. בזמן המוקצב צריך לשים לב לעיקר, להתעלם מהטפל ולענות נכון כדי לבטא את ההבנה שלכם. אגב, אם שמעתם על מבחן אמירם דעו לכם שזהו מבחן דומה למדי לאמיר, אלא שהוא נערך במחשב ולא על גבי דף נייר. בנוסף, זהו מבחן אדפטיבי שמתאים רק לאלו שיודעים בדיוק לאיזה מוסד לימודים הם צפויים להירשם (או כבר נרשמו).