א. הבנת הנקרא (Reading Section)
הפרק הראשון במבחן TOEFL כולל 3-4 קטעי הבנת הנקרא ושאלות על קטעים אלה. הקטעים לקוחים ממגוון תחומים מדעיים ואקדמיים ומכילים מושגים מדעיים שאינם תמיד מוכרים לנבחן. מספר השאלות על כל אחד מהקטעים גדול (10 שאלות על כל קטע), והזמן המוקצב למענה עליהן מוגבל.

ב-TopPrep תלמדו שיטת עבודה אשר שמה דגש על ניצול מיטבי של הזמן. אצלנו תלמדו כיצד יש לגשת לקריאת הקטעים וכיצד לאתר מידע בקטע במהירות וביעילות. בנוסף, תלמדו לזהות את כל סוגי השאלות המופיעים בפרק הבנת הנקרא ותקבלו כלים שיעזרו לכם לפתור כל סוג שאלה בצורה אפקטיבית כגון זיהוי המסיחים הנפוצים. הכרות עם נושאים דקדוקיים ותחביריים הנלמדים בקורס כגון מילות קישור מסייעת רבות בהבנת הקטעים ובהתמודדות איתם.

ב. הבנת הנשמע (Listening Section)
בפרק זה, הפרק השני במבחן, מאזין הנבחן למספר הרצאות ושיחות. לאחר כל שיחה או הרצאה, יש לענות על 5-6 שאלות הבודקות את הבנתה. השיחות וההרצאות אינן קצרות, והן כוללות פרטים רבים שיש לזכור על מנת לענות נכון על השאלות. בזמן ההאזנה, הנבחן יכול לכתוב לעצמו הערות על דף טיוטה ולהיעזר בהן בשלב המענה על השאלות, אולם יש לעשות זאת בתמציתיות ובזריזות כדי לא להחמיץ את הנאמר בקטע.

ב-TopPrep תלמדו מה מומלץ לכתוב וכיצד לארגן נכון את דפי הטיוטה שלכם. כמו כן, בדומה לפרק הבנת הנקרא, תלמדו לזהות את כל סוגי השאלות המופיעים בפרק הבנת הנשמע, תקבלו כלים לפתרונן ותתרגלו האזנה למספר רב של שיחות והרצאות.

ג. דיבור (Speaking Section)
פרק זה, השלישי במבחן, מורכב מארבע משימות. במשימה הראשונה מתבקש הנבחן להביע את דעתו בנושא מסוים במשך 45 שניות. שאר המשימות הן משימות משולבות, כלומר בודקות לא רק את מיומנות הדיבור של הנבחן אלא גם מיומנויות נוספות. שתי משימות מתחילות בקריאת קטע קצר והאזנה לקטע נוסף על אותו נושא. לאחר מכן יש לענות בעל פה על שאלה שעוסקת בתוכן שני הקטעים. במשימת הדיבור האחרונה, יש להאזין לקטע ולענות בעל פה על שאלה לגבי קטע זה. בשלוש המשימות המשולבות, נדרש הנבחן לדבר במשך דקה. פרק הדיבור דורש את ההכנה הרבה והיסודית ביותר, וזאת ממספר סיבות. ראשית, הזמן הקצר המוקצב למתן תשובה בעל פה והצורך לענות על השאלות באופן מלא בזמן זה. שנית, מרכיב הלחץ הפסיכולוגי, הנובע מהדרישה לדבר באנגלית, באופן ברור ושוטף, על נושא לא מוכר שזה עתה נחשפתם אליו. לבסוף, הזמן המוקצב לנבחן לתכנן את תשובתו קצר ביותר (15-30 שניות).

ב-TopPrep תלמדו כיצד לנצל את שלב הקריאה וההאזנה במשימות המשולבות כדי להתחיל לתכנן את תשובתכם. תלמדו כיצד לנצל באופן יעיל את הזמן הקצר המוקצב לתכנון התשובה וכיצד לארגן את תשובותיכם בצורה מסודרת וממוקדת, תוך התייחסות לתוכן הנדרש. תרגול משימות דיבור בכל שיעור יעזרו לשפר את מהירות ושטף הדיבור שלכם ולעמוד בזמנים. כמו כן, תקבלו משוב שוטף על הגייה לא נכונה של מילים, תלמדו כללי הגייה נכונה באנגלית ותקבלו הכוונה לגבי תיקון המבטא שלכם על מנת להישמע מובנים יותר לבוחנים דוברי האנגלית שיקבעו את הציון שלכם.

ד. כתיבה (Writing Section)
בפרק הכתיבה, הפרק הרביעי והאחרון במבחן, על הנבחן לכתוב שני חיבורים בזמן כולל של 50 דקות. הפרק בודק את איכות הכתיבה מבחינת ארגון החיבור, המבנה שלו, תקינות השפה ותוכן החיבור – עד כמה הוא רלוונטי לנושא שעליו התבקש הנבחן לכתוב, עד כמה הנימוקים בהם השתמש הנבחן משכנעים וכולי. החיבור הראשון הוא מטלה משולבת: ראשית, הנבחן קורא קטע קצר, לאחר מכן הוא מאזין לקטע שמיעה באותו נושא, ולבסוף עליו לכתוב חיבור אשר מספק מענה לשאלה אשר מתייחסת לשני קטעים אלה. בחיבור השני, על הנבחן להביע את דעתו בנושא מסוים ולנמק דעה זו. על מנת להצליח בפרק זה, יש ללמוד את כללי כתיבת חיבור הדעה והחיבור הפורמאלי, להתאמן בכתיבת חיבורים ולקבל עליהם משוב מקיף ממורה מקצועי אשר מכיר את הדרישות הספציפיות של מבחן TOEFL.

ב-TopPrep תלמדו את הכללים לכתיבת חיבור דעה וחיבור פורמאלי, תקבלו טיפים לשיפור הרמה הדקדוקית והסגנונית של החיבורים ותבינו לעומק את הדרישות השונות של שני סוגי החיבורים. במהלך הקורס תתרגלו כתיבה של שני סוגי החיבורים ותקבלו ליווי צמוד הכולל בדיקה יסודית של החיבורים שכתבתם, תיקון שגיאות, הערות על תוכן החיבורים ואיכות הנימוקים, והצעות לשיפור החיבור הבא.