אם אתם צריכים לעבור בקרוב את אחד מהמבחנים הנפוצים באנגלית, לצרכים אקדמיים או אחרים, יש לכם שתי אפשרויות. אפשרות אחת היא לנשום עמוק, לשנס מותניים ולהכין את עצמכם באופן עצמאי, הכי טוב שאתם יכולים. לצד הכנה עצמית ישנה האפשרות השנייה. כלומר, להיעזר בקורס הכנה מקצועי למבחנים באנגלית. אם אתם עדיין מתלבטים, קחו בחשבון את היתרונות הבאים, שיש לקורסים להכנה למבחנים לעומת הכנה עצמית.

לימוד עצמי, נחמד בתיאוריה, בפועל לא תמיד עובד

פה ושם יש אנשים שנולדו עם הנטייה החזקה ללימוד עצמי. מה שנקרא, אוטו דידקטיים. בתיאורה, כל אחד יכול ללמוד באופן עצמאי הרבה מאוד דברים אבל באופן מעשי, עבור מרבית האנשים זה פשוט לא עובד. קורסי הכנה למבחנים באנגלית לא שונים מלימודים לקראת בגרות במתמטיקה או לקראת פסיכומטרי. תכלס, הכנה למבחנים דורשת קורסים מסודרים (למי שרוצה להצליח).

צריך לעמוד בדדליין, בלי הנחות

מי שרוצה לשפר קצת את האנגלית, באופן לא מחייב, יכול לעשות זאת בשיטת עשה זאת בעצמך. אבל מי שקיבל תאריך לקראת מבחן באנגלית (למשל מבחן אמי”ר) צריך להיות מוכן עד לתאריך של המבחן. קורס אמי”ר עוזר להגיע מוכנים, בצורה הכי טובה, בתאריך של המבחן. כי אין הנחות ואין תירוצים. קורס הכנה מוביל אתכם למיטב הביצועים ברגע הכי חשוב, המבחן.

קורסי הכנה נותנים לכם מסגרת מסודרת

יש כמובן יוצאים מהכלל, אבל מרבית האנשים פועלים בצורה יותר ממוקדת, כאשר יש להם מסגרת מסודרת. מסגרת שאומרת לכם שבימים כאלה או אחרים, בין שעה אחת לאחרת, אתם פשוט יושבים ולומדים. קורס IELTS או כל קורס אחר להכנה למבחן באנגלית מעניק לכם בדיוק את זה. חוץ מהמורים המנוסים, שתורמים לכם מהניסיון והידע, אתם מקבלים מסגרת.

מלמדים בדיוק את מה שצריך (ואיך שצריך)

יש סיבה טובה לכך שלא כל המבחנים באנגלית בנויים באותה הצורה. יש סיבה טובה לכל שכל מבחן מצריך דגשים אחרים ובא לבדוק דברים שונים. יש מבחנים שנועדו לצרכים אקדמיים, יש מבחנים לסטודנטים לתואר ראשון, תואר שני, לימודים בארץ, למודים בחו”ל, למטרות הגירה או אישור עבודה מעבר לים. במהלך הכנה למבחן TOEFL, לדוגמא, המורים המנוסים מלמדים אתכם בדיוק את מה שצריך לצורך המבחן. לא מבזבזים זמן על דגשים שלא דרושים למבחן. מי שמנסה להכין את עצמו לבד עשוי לפספס לא מעט דברים בדרך.

קורסי הכנה נותנים מוטיבציה

אם אתם עסוקים ומרגישים שתמיד חסר לכם זמן, הדבר האחרון שיעזור לכם זה לימודים בשיטה ההכנה העצמית. קורס הכנה למבחן כזה או אחר באנגלית מעניק לכם את כל הכלים להצלחה וגם הרבה מאוד מוטיבציה.

המדריכים והמורים בקורסים עוזרים לחזק באופן אישי

כל אחד מתמודד עם נקודות מסוימות שהולכות יותר קשה, בהתייחס לשפה זרה. לבד מהעובדה שקורס ייעודי כולל תוכנית לימודים מובנית ומסודרת, יש עוד יתרון חשוב. המורים בקורס מזהים בכל תלמיד מה הולך יותר בקלות ומה הולך קצת יותר קשה. כך אפשר לקבל חיזוקים באופן אישי. מי שמנסה להתכונן לבד, באופן עצמי, בדרך כלל לא יזהה את הנקודות היותר מסובכות שמורה מנוסה יזהה ביתר קלות.

מרתונים שעוזרים להגיע למקסימום מוכנות

יש עוד המון יתרונות לקורסי הכנה למבחנים באנגלית. למשל, תכנים מודפסים וכל מיני טיפים מהמורים המנוסים. מבחני דוגמא וכמובן – מרתונים שמדמים את המבחן האמיתי וגם מוציאים את המקסימום ברגע הנכון. כך, מגיעים בשיא המוכנות ובשיא הביטחון, ליום המיועד של הבחינה החשובה.