לכל מי שצריך לעבור בקרוב מבחן אמירם, ריכזנו עבורכם כמה טיפים יעילים וטובים. קחו את הדברים הללו לתשומת לבכם ומובטח לכם שתשפרו את הציון.

תרגלו מבחנים לדוגמא עוד פעם ועוד פעם

אם זו הפעם הראשונה שאתם נבחנים במבחן זה, עשו לעצמכם טובה גדולה. פתרו דוגמאות של הבחינה עוד פעם ועוד פעם. קחו דוגמא של מבחן אמירם ופתרו אותה מהתחלה ועד הסוף. בפעם הראשונה, זה בסדר גם אם לא תמדדו זמן. גם אם טרם נרשמתם לקורס לימוד אנגלית ואפילו אם לא השלמתם עדיין את ההרשמה לאמירם, התחילו לתרגל את כל סוגי השאלות. כאשר אתם מרגישים שאתם מבינים את הרעיון, התחילו לפתור מבחנים מלאים או מקבצי שאלות, תוך כדי הפעלה של סטופר. ככל שתהיו חדים, מהירים ומפוקסים יותר בזמן התרגול, כך יהיה לכם יותר קל בבחינה.

נצלו כל הזדמנות לשפר את הידע שלכם

חוץ מאשר פתרון של מבחן אמירם לדוגמא והתמודדות מרובה עם כל סוגי השאלות, שימו לב לנקודה חשובה. תרגול של שפה לא חייב להיות מוגבל לזמן שבו אתם יושבים מול ספר, מחברת או אתר אונליין ופותרים שאלות. שיפור שליטה בשפה יכול להתבצע בכל מקום ובכל זמן. למשל, אם אתם יושבים במסעדה, שאלו את עצמכם לגבי כל חפץ או אירוע, האם אתם יודעים את תרגום הסיטואציה לאנגלית. למשל, ראיתם מלצר שמגיש כוס יין, ספרו לעצמכם (בראש) מה בדיוק קורה שם, באנגלית. אם אתם מוצאים שחסרה לכם מילה באנגלית, חפשו אותה בעזרת מילון רגיל או אונליין. ככל שאתם יכולים, נסו ממש לחשוב באנגלית. זה בהתחלה לא קל, אבל זו בהחלט מיומנות נרכשת.

קראו באנגלית ואתגרו את עצמכם

לא רק דקדוק חשוב לדעת לקראת מבחן אמירם. גם לא מספיק להכיר את סוגי השאלות כפי שראיתם בתוך טופס מבחן אמיר לדוגמא. חשוב לשאוף לשפר עוד ועוד את אוצר המילים. עשו זאת בצורה יעילה אל מול טקסטים כתובים. אם אתם לא קוראים הרבה באנגלית, זה הזמן להתחיל. אתגרו את עצמכם וקראו עיתון מודפס או אונליין. הזמינו ספרים באנגלית קלה או מתקדמת, לפי הרמה שלכם. אם אתם קצרים בזמן, תוכלו להאזין לספרים באנגלית (ספרים מוקלטים). אפילו בלי לשים לב, תשיגו שיפור עצום בשליטתכם בשפה החשובה הזאת. לפחות פעם ביום, רשמו לעצמכם כמה מילים חדשות שהכרתם. לטריק הקטן הזה יש השפעה עצומה. כך אתם מקבלים המחשה לשיפור העצום שלכם. זה בהחלט משפר מוטיבציה ועושה חשק להמשיך.

את תדחו לרגע האחרון

אם הבחינה שלכם מתקיימת בעוד כמה חודשים, אולי אתם מרגישים שאין לחץ של זמן. לקראת מבחן אמירם אנו ממליצים להתחיל להתכונן, ככל האפשר, מוקדם יותר. לא מדובר בשינון של נוסחאות שבעלי זיכרון טוב יכולים להקדיש לכך מעט זמן לפני מבחן. המיומנות והשליטה בשפה הם תהליכים נרכשים ונבנים. הרבה יותר יעיל לתרגל פחות זמן ביום לאורך תקופה ארוכה מאשר לדחוס המון חומר ומידע לתוך שבוע או שבועיים.

לימוד בתוך מסגרת, לימוד מאוד יעיל

מרבית האנשים, בפרט העסוקים, מתקשים להקדיש ללימוד את הזמן שהיו רוצים. הם מרגישים שצריך איזה דרייב, מסגרת נכונה. אם אתם מבינים על מה אנו מדברים, אין ספק: קורס הכנה למבחן אמי"ר יכול לעשות לכם את ההבדל. הקורס איננו מחליף את הלימוד העצמי, שכן צריך בהחלט לתרגל גם בבית, אבל הוא עוזר להתמקד. כמו כן, בקורס המדריכים יודעים לחזק עבור כל אחד את הנקודות שהוא מעט מתקשה בהן.