אוסף שאלות בSC – התאמת נושא לפועל והתאמת כינוי גוף

//אוסף שאלות בSC – התאמת נושא לפועל והתאמת כינוי גוף
אוסף שאלות בSC – התאמת נושא לפועל והתאמת כינוי גוף 2017-05-17T14:44:52+00:00

בית פורומים פורום GMAT מילולי אוסף שאלות בSC – התאמת נושא לפועל והתאמת כינוי גוף

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • אור
    Post count: 0

היי אורית,
    מספר שאלות שעלו לי בSC בנושא של התאמת נושא- פועל:
    ספר תכלת
    שאלה מספר 9:
    הפסוקית הראשונה במשפט היא ללא פועל איך זה יכול להיות? או מיהו הפועל?
    שאלה 67:
    האם האפשרות של בחירה בE שמה אותנה בבעיה של "ערפול" הכוונה שלא ברור למי it מתייחס האם לkiller whale או לfamily- השאלה האם כאשר אנחנו עוברים פסוקית אנחנו כבר לא מתייחסים למה שהיה לפני בפסוקית הקודמת או שמרגע שיש לנו בקטע למשל לא משנה איפה אפילו שם עצם שניתן להתייחס אליו בit תהיה בעיה של "ערפול" כל עוד אנחנו לא מתייחסים בפירוט לשם העצם.
    שאלה 79
    בעניין פיסוק- שאלה כללית בעצם (חוזרת גם בשאלה 14 בספר הכחול בערך) כאשר יש לנו סימן פיסוק ולאחריו יש כמו כאן modifier (informing( איך בעצם אני יכול להבין שאין לי פה בעיה של משפט פרגמטי? כי אין לי פועל מוטה. או שלחילופין משפט פרגמטי הוא ללא פועל כלשהו ללא קשר להטייה ולכן המשפט עצמו בסדר.

שאלה 133
    למה האופציה של E- איננה יכולה לבוא בחשבון?

ספר כחול
    שאלה 14:
    בעצם בתשובה D אכן זה מתגבר על הבעיה של הcomma splice אבל אז המשפט השני שנותר הוא משפט ללא פועל מוטה האם זה לא בעיה של משפט פרגמטי הופך להיות?
    מספר שאלות שעלו לי בSC בנושא של כינויי גוף:
    בוחן שאלה 18:
    Inline image 1
    בשאלה הזו תחת החלק הסגור בשני פסיקים בתשובות C-E זה נראה שהחלק ללא פועל מוטה- כי הפועל קיים בצורת "to advrtise" והרי שאין הטיה בפסוקית הזו- שלא ניתן לבטלה (זו תופעה חוזרת של משפטים שנפתחים בVerb+ing אבל אין בהם הטיה של הפועל).

ספר תכלת:
    1) שאלה 36-
    הנימוק מדוע זה לא A ברור לי. אבל מדוע זה לא E או D לא ברור לי מה הכוונה של הספר "Cannot intoduce a clause". אני אגב חשבתי שהתשובה היא E- כיוון שההיגיון שלי היה ש לאחר Seem יכול לבוא like האם אסור להשתמש בlike בכלל בGMAT אלא רק כאשר אנחנו מדמים למשהו?
    2) שאלה 89-
    בתשובות המחבר פוסל את D וE על זה שבעצם those לא מתאים לגוף בפסוקית- אבל באותה מידה ניתן היה לפסול על העובדה ש flourishing הוא פועל ראשון ללא הטיה?
    3) שאלה 100-
    אם אפשר יהיה לעשות עליה חזרה- משהו שם מרגיש כאילו E זו התשובה הנכונה אבל רק בגלל סרבולים של האחרות – או שפשוט זו הדרך לפתור אותה?
    ספר כחול:
    1) שאלה 19
    משום מה בפסוקית האחרונה אני לא מוצא פועל כלומר הנושא הוא הcharacter אבל מהו הפועל?

תודה רבה,
    אור.

אורית שבח
    מנהל בפורום
    Post count: 93

היי אור

1. שאלה 9 היא לא חלק משיעורי הבית בנושא התאמת נשא-פועל. אולי אתה מתבלבל עם שאלה אחרת?

2. למה להסתבך עם עמימות כשיש סיבה ברורה לפסילת E שהיא טעות התאמת נושא-פועל? הנושא הוא species והפועל includes פשוט לא מתאים לו כי הוא ביחיד. כינוי הגוף it גם לא טוב ב-E כי הוא מיותר וגם עמום כמו שאתה אומר. גם אם עוברים לפסוקית אחרת כינוי גוף יכול להתייחס כמובן לשם עצם שהופיע בפסוקית קודמת.

3.שאלה טובה. שים לב שכשאר יש לך פסוקית ואחריה בא פסיק שאחריו יש Ving לא מדובר ממש ב-modifier. מדובר בפועל שני במשפט (ולכן אינו מוטה, כי רק הראשון צריך להיות מוטה). נא כנס לסיכום שנקרא "שימושים שונים של Ving" במערכת הלימוד ותקרא את סעיף 7. במצב כזה הפועל בצורת Ving בדרך כלל מתייחס לנושא המשפט, כמו שיש בדוגמאות הנתונות שם). זהו ניסוח די נפוץ ב-GMAT וחשוב להבין שהוא תקין.

4. כי בתשובה E יש טעות התאמת נושא – פועל. גרעין הנושא הוא compliance (הציות של ה-shrimpers לחוקים שדורשים…) והוא מה שמגן על צבים בוגרים. לכן הפועל חייב להיות ביחיד כדי להתאים ל-compliance וכאן הפועל ברבים – are.

מקווה שזה יותר ברור עכשיו,
    אורית
    מנהלת קורס GMAT

תשובות נוספות על הספר הכחול בקרוב.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־אוסף שאלות בSC – התאמת נושא לפועל והתאמת כינוי גוף
פרטים: