מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
 • מאת
  תגובות
 • ראובן
  אורח
  Post count: 185

  כמה דברים בנוגע לשאלות שיש בסיכום שיעור 2 בהסתברות:
  1. שאלה 2, אני מבין לא התשובה היא C אבל אפשר הסבר להגיון למה יכולה להיות תשובה שהיא 1- לערך(X+Y) שבעצם פוסלת את תשובה A.
  2. שאלות 11, 13 פתרתי וצדקתי אבל אני לא בדיוק מבין למה , פשוט עשיתי מה שהגיוני ומה שמביא אוי לאחת התשובות, האם ניתן בבקשה לקבל הסבר לפיתרון.
  מעבר לכך יש דרך לפתור שאלות מהסוג של 13 (הושבה או סידור) והייתי מעוניין לקבל את הדרך על מנת להתמודד עם שאלות מעין אלו בעתיד.
  3. שאלה 15 פתרתי בצורה מאוד מסורבלת (סוג של עץ) והייתי רוצה לדעת איך עדיף לפתור שאלה כזו בדרך יותר פשוטה ופחות מסורבלת.

  תודה רבה.

  אלירן- מדריך TopPrep
  אורח
  Post count: 185

  היי ראובן,

  1) אכן יכולים להיות ערכים שליליים עבור x ו- y. שים לב שההסתברויות אמנם חייבות לא להיות שליליות, אך על אילו הסתברויות מדובר? מדובר ב- x^2 וב- y^2, כך שאם תבחר x ו- y שליליים, עדיין ההסתברויות יהיו חיוביות. לדוגמא, עבור x=y=-0.5 וכן עבור x=y=0.5 הנתון הראשון מתאים ועל כן הוא איננו מספיק לבדו.

  2) שאלה 11: כפי שלמדנו בכיתה, נבצע חלוקת רצפים של מס' האפשרויות התקינות לפי נתוני השאלה לבין סך כל האפשרויות כולן.
  סך כל אפשרויות לחיצת הידיים הוא 20X19/2. 20 חישוב זה מתקבל ע"י רצף של שני מקומות – במקום הראשון ישנם 20 שגרירים, ובמקום השני ישנם 19 שגרירים נותרים ללחיצות ידיים. את התוצאה מחלקים ב- 2 כדי ששני שגרירים לא ילחצו ידיים פעמיים.
  מס' האפשרויות התקינות הוא 5. חישוב זה מתקבל ע"י רצת של שני מקומות – במקום הראשון ישנו שגריר אחד והוא השגריר הישראלי, ובמקום השני ישנם 5 שגרירים שהם אינם בעלי קשרים דיפלומטיים עם ישראל.

  שאלה 13:
  בהחלט יש דרך מסודרת. נרחיב על כך את הדיבור בשיעור מס' 4.

  3) כפי שלמדנו בכיתה, בשאלות הסתברות שבהן כתוב at least, ברוב המוחלט של המקרים אנו נעדיף להשתמש בביטוי ההופכי. משמע, כדי לחשב מצב שבו לפחות אחת ההטלות היא 4, אזי נחשב מצב שבו אף אחת מן ההטלות איננה 4 ונחסיר 1 מהתוצאה הזו.
  כדי שאף אחת מן ההטלות לא תהיה 4 – נקבל בעצם 5 אפשרויות מתוך 6 אפשרויות בכל הטלה – ולכן התוצאה תהיה 3^(5/6).
  נחסיר 1 מהתוצאה ונקבל- 3^(5/6) – 1.

  בהצלחה!
  אלירן.

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־סיכום שיעור הסתברות
פרטים: