תיקון משפטים – שאלה 140 קובץ 1000

//תיקון משפטים – שאלה 140 קובץ 1000
תיקון משפטים – שאלה 140 קובץ 1000 2017-05-17T12:52:01+00:00

בית פורומים פורום GMAT מילולי תיקון משפטים – שאלה 140 קובץ 1000

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
  • מאת
    תגובות
  • oran
    Post count: 0

לא הבנתי איך אפשר להכריע בין b ל-c?

אורית שבח
    מנהל בפורום
    Post count: 93

אני ממש לא אוהבת את השאלה הזאת, ולא נראה לי שהיא כתובה טוב. תשובה B שגויה מ-2 סיבות:
    1. לפי זה ש-C נכונה לפי הקובץ, אני מניחה שנדרש פה קשר של ניגוד (yet) ולא של הוספה (furthermore). הבעיה שהיא שאין קשר ברור של ניגוד כי מדובר פה על שני דברים שליליים, כלומר המשפט אומר שככל שהפער בין מי שיכול לקנות דירה למי שלא גדל, משפחות מהמעמד הבינוני נפגעות (ואם נשלב את C) בגלל שהמשפחות האלה לא יכולות יותר להרשות לעצמן לקנות בתים (שזה משהו שלילי) ועדיין העלייה במחירי שכירות מכריחה אותן להשתמש ביותר מ-25% מההכנסות שלהן לצורכי דיור, ובכך משאירה אותן…כך שלא ברור למה להשתמש פה במילת ניגוד yet לתיאור 2 בעיות. אולי הם מתכוונים לזה שיש ניגוד בין הנושא של הקנייה לנושא של השכירה, אבל זה מאוד מאוד חלש פה לדעתי. בגלל זה השאלה הזאת בעייתית בעיני.

1. תשובה B שגויה (בודאות) בגלל שימוש לא תקין ב-furthermore מבחינת שילוב במשפט. מילת קישור זו נקראת conjunctive adverbs. הנה הסבר קצר על מילות הקישור מסוג זה:
    מילות קישור המחברות בין מילים, ביטויים, פסוקיות או משפטים בעלי חשיבות זהה. למשל:
    therefore, thus, however, nevertheless, moreover, furthermore, in addition…

מבחינת השתלבותן במשפט, כאשר הן מחברות בין שני משפטים, יש לסיים את המשפט הראשון בנקודה ולפתוח את המשפט השני במילת הקישור. למשל,

We were tired. However, we could not sleep.

לחילופין, ניתן לשלב את conjunctive adverbs בצורה הקוטעת משפט, ואז מבנה המשפט יהיה:

לדוגמה:

Dan got a good grade on the exam. His brother, however, failed.

אותו דבר נכון לגבי furthermore.
    לדוגמה:

Tom studies hard. Furthermore, he always makes sure to get a good night's sleep before exams.

Tom studies hard, furthermore, he always makes sure to get a good night's sleep before exams.

המשפט הראשון תקין והשני לא. אפשר גם לשים נקודה פסיק במקום הנקודה לפני המילה Furthermore אבל לא פסיק בצורה הזאת.

בהצלחה,
    אורית שבח – מנהלת קורס GMAT מילולי

מוצגות 2 תגובות – 1 עד 2 (מתוך 2 סה״כ)
מענה ל־תיקון משפטים – שאלה 140 קובץ 1000
פרטים: