הפרק המילולי של הבחינה (The GMAT Verbal Section ) הוא הפרק האחרון בבחינת ה-GMAT. לפרק זה ניתן ציון בסקאלה של 6-51.
ציון בחינת ה-GMAT (שהוא 200-800) מורכב משקלול ציון הפרק המילולי וציון הפרק הכמותי. טעות נפוצה היא לחשוב שהפרק המילולי בודק שליטה באנגלית, בעיקר אוצר מילים ודקדוק.
רבים אף מתייחסים אליו כפרק האנגלית של ה-GMAT, אולם בפועל, המצב שונה. בחינת ה-GMAT היא בחינה אמריקאית אשר נכתבת על ידי אמריקאים גם עבור אמריקאים או דוברי אנגלית אחרים.
כותבי הבחינה מניחים אם כך, שהנבחנים שולטים באנגלית ברמת שפת אם ואינם בודקים זאת. ואכן, למרות שרוב הנבחנים בבחינת ה-GMAT הם דוברי אנגלית כשפת אם, הציון הממוצע בפרק המילולי עומד על 28 בלבד.
מה שנבדק בפרק המילולי הוא בעיקר יכולות חשיבה פסיכומטריות כגון יכולת אנליטית, הבחנה בין עיקר וטפל והיגיון. פיתוח יכולות אלה מהווה תנאי הכרחי להצלחה בפרק המילולי בפרט ובבחינת ה-GMAT בכלל.
באשר לכללי הדקדוק והתחביר, נבדקים רק כללים מסוימים שאותם יש להכיר לעומק, ולכן אין טעם לשנן את כל כללי הדקדוק והתחביר הקיימים בשפה האנגלית. הכנה מיטבית לבחינה תתמקד רק בחומר הנבדק בה. לשם כך יש להכיר את הבחינה היטב ולדעת איזה כללים נבדקים בה.
רצוי להיוועץ בגורמים המכירים את הבחינה היטב ולאורך זמן ולקבל מהם הכוונה מדויקת וספציפית. אורכו של הפרק המילולי 75 דקות והוא כולל 41 שאלות משלושה סוגים:

שאלות תיקון משפטים (Sentence Correction):

שאלות אלה מורכבות ממשפט בודד אשר עשוי להיות תקין או שגוי מבחינת משמעות, דקדוק או סגנון. חמש התשובות הן ניסוחים שונים של אותו משפט, כאשר על הנבחן לבחור בתשובה המתקנת את הטעות (או הטעויות) במשפט ואשר מנסחת אותו באופן התמציתי, ההגיוני והמדויק ביותר תוך כדי שמירה על משמעותו המקורית.

שאלות חשיבה ביקורתית (Critical Reasoning):

שאלות אלה מורכבות מטיעון לוגי (בדומה לטיעון הלוגי המוצג בחיבור ניתוח הטיעון) ומשאלה עליו, כגון כיצד ניתן להחליש או לחזק את מסקנת הטיעון, על איזו הנחה נשענת מסקנת הטיעון, מה תפקידם של חלקים מסוימים בטיעון וכיצד ניתן להעריך את תקפותה של המסקנה המופיעה בטיעון.

שאלות הבנת הנקרא (Reading Comprehension):

בכל פרק מילולי מופיעים ארבעה קטעי הבנת הנקרא הלקוחים ממגוון תחומים (רפואה, בוטניקה, זואולוגיה, אסטרונומיה, כלכלה, עסקים, ארכיאולוגיה ועוד). לאחר כל קטע מופיעות 3-4 שאלות הבודקות את הבנת הנקרא, כגון מהו הרעיון המרכזי של הקטע או של פסקה כלשהי, מה ניתן להסיק מהקטע ומה נאמר לגבי פרט כזה או אחר המופיע בקטע.

מידע נוסף על בחינת ה-GMAT ניתן למצוא באתר הרשמי: www.mba.com

סרטון של GMAC על הפרק – The GMAT Verbal Section:

מבחן GMAT
הכנה ל-GMAT מילולי